Zaginiona

Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Myron Bolitar (tom 9) Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
Long Lost
kryminał, sensacja, thriller
2019-01-02
Zbigniew A. Królicki
W labiryncie kłamstw

Najlepsze w tym wszystkim są: dowcip Myrona, jego dystans do siebie i wydarzeń oraz wyśmienita interpretacja Janusza Zadury – z nim powieść zyskuje inny, lepszy wymiar. Nie wiem, czy rola miłości w wychowaniu dzieci nie została przeceniona. A błękitne oczy faktycznie są zimne!

Można powiedzieć, że Myrona Bolitara przeleciałam za jednym zamachem, w sumie to niewiele mogę powiedzieć poza tym, ze dobrze mi się ją czytało i niech tak pozostanie.

Według mnie zmiana narracji na pierwszoosobową niesie za sobą same plusy. Pierwsza książka z serii, która otrzymuje ode mnie więcej niż 7!

Nie wiem skąd te negatywne wpisy, mnie książka przypadała do gustu zresztą jak każda, którą napisał Coben. Zawsze jest budowane napięcie, wiele wątków pobocznych, by czytelnik nie domyślił się zakończenia powieści.

Straszna bzdura.
Kryminały Cobena jeszcze są w jakimś stopniu znośne ale ta sensacja bez komentarza...

Audiobook. Taki sobie. Myron się miota między kobietami, uczuciami, siłami porządkowymi różnych krajów. Jest rozgrywany, a nie rozgrywającym. Są tu jakieś nierealne tropy, zwodnicze akcje, jakieś niepotrzebne prowokacje. Większość tego tekstu jest o niczym. Główną siłą wydają się tu inni. A na koniec gość ma objawienie na temat paranoi amerykańskiej - najczarniejszy strach...

Co ja mogę powiedzieć ? Po prostu kolejna kapitalna część z serii z moją ulubioną najulubieńszą parą bohaterów, która mnie całkowicie pochłonęła i dostarczyła kolejnych znakomitych wrażeń i emocji.

Czyta się szybko i przyjemnie (jak każdą powieść Cobena). Jednak tym razem niektóre monologi i przemyślenia głównego bohatera lekko przynudzały. Może to przez zmianę narracji na pierwszoosobową, wg mnie - niepotrzebna zmiana. Za to akcji jeszcze więcej, strzelaniny, terroryzm, agenci, wszystko z dużym rozmachem. Jednak jak zwykle w takich książkach przymykam oko na jakby to...

Bardzo lubię książki Cobena i darzę je dużym sentymentem. Jednak ta część, najbrutalniejsza do tej pory, nie daje się wyjąć z rąk. Przeczytałam "na raz", nie mogąc doczekać się zakończenia. Jest wielowątkowa i skomplikowana, łatwo się w niej zgubić. Zdecydowanie nie zawodzi i pozostawia czytelnika z niedosytem po przeczytaniu.

7 074
    2 572