Alicja Lenczewska. Biografia.

Okładka książki Alicja Lenczewska. Biografia. Mieczysław Piotrowski TChr
Okładka książki Alicja Lenczewska. Biografia.
Mieczysław Piotrowski TChr Wydawnictwo: Agape biografia, autobiografia, pamiętnik
Agape
2018-12-01
2018-12-01
religia biografia mistycyzm Alicja Lenczewska

Jej książki są w wielu polskich, katolickich domach; jej duchowe zapiski, fragmenty duchowych rozmów z Jezusem pojawiają się na profilach portali społecznościowych i niewątpliwie wpływają na życie religijne Polaków. Obok Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej to właśnie jej teksty wydają się najczęściej czytaną mistyką kobiecą w Polsce.

Alicja Lenczewska ur. 5 grudnia 1934 roku w Warszawie, zmarła 5 stycznia 2012 roku w Szczecinie.
Po zdanej maturze udała się na studia. Uzyskała dyplom studiów pedagogicznych, nauczała prac ręcznych i mechaniki i z czasem została wicedyrektorką liceum dla przedszkolanek. Dużo podróżowała, lubiła turystykę, interesowała się historią sztuk.
W życie Alicji Lenczewskiej Jezus wkroczył raptownie. Alicja zaczęła się nawracać po śmierci matki w wieku 51 lat, a później otrzymała szczególne doświadczenia, które – jeśli chodzi o życie duchowe – przeniosło ją w przestrzeń niedostępną dla wielu innych katolików. Działo się tak za sprawą doświadczenia charyzmatycznego, Odnowy w Duchu Świętym.

Biografia podzielona jest na trzy części. Pierwsza to krótkie, ale bardzo treściwe zapoznanie się z życiem mistyczki, przeplatane fragmentami notatek ( słów, które kierował do niej Jezus). Te fragmenty ( oczywiście podkreślone przeze mnie markerem) dźwięczą w mojej głowie do dzisiaj. Jakże mądre, pouczające, ukazujące prawdę o mnie, pokazujące jakim jestem zagubionym pyłkiem w tym ogromnym, jakże zwariowanym, dzisiejszym świecie. Fragmenty, które ukierunkowują człowieka/ mnie , mój wzrok we właściwym kierunku, w kierunku Chrystusa, na którym powinnam oprzeć swój wzrok, życie, wszystko co posiadam.

Druga część to wiele fotografii przedstawiających rodzinę Alicji, jak również ją samą w różnych sytuacjach, a także fragmenty jej notatek ( słów, które mówił do niej Jezus a ona je zapisywała)

Trzecia część to kilka świadectw osób z bliskiego otoczenia mistyczki, które tylko potwierdzają, że ta zwykła, pokorna kobieta była naprawdę niezwykłą osobą.

Alicja Lenczewska pokazuje, że każdy może wrócić do Chrystusa. Jej stosunkowo późne nawrócenie, zawirowania życiowe przywracają nadzieję tym wszystkim, którzy mają poczucie, że ich droga zaprowadziła ich tak daleko od Chrystusa, iż nie ma już do Niego powrotu.

Alicja Lenczewska ur. 5 grudnia 1934...

• Przeczytane w 2022 r.
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Alicja Lenczewska. Biografia.