Naturalne środki czyszczące. Ekologiczne sposoby na sprzątanie domu

Okładka książki Naturalne środki czyszczące. Ekologiczne sposoby na sprzątanie domu Fern Green
Fern Green Wydawnictwo: Buchmann Seria: Zielona Seria poradniki
poradniki
Zielona Seria
Natural Home Cleaning
Buchmann
2019-01-30
2019-01-30
Anna T. Szczepanowska
sprzątanie ekologiczne sprzątanie ekologiczne środki czystości

Zdecydowanie mistrz graficzny, minimalizm... szczerze mówiąc jednak trochę szkoda papieru na tyle cudnych Eko porad... spokojnie książkę można było wydać na mniejszej ilości stron, choć nie ukrywam szata graficzna perła. :) Co do treści przepisy na zdrowe środki czystości proste, część tych najpopularniejszych stosowałam i wiem że są skuteczne. Większość bazuje na tych samych składnikach dość dobrze dostępnych za co duży plus. Polecam.

Do kupna tej książki skusiła mnie wysoka ocena, pozytywne opinie oraz chęć używania mniejszej ilości chemii w domu.
Na razie przejrzałam całą książkę, jednocześnie robiąc listę zakupów, czego potrzebuję to zrobienia tych środków. Podejrzewam, że z większą ilością składników nie będzie problemu - dużo tu octu, sody oczyszczonej, olejków eterycznych... Też jest boraks, o którym już wcześniej słyszałam oraz dużo mydła marsylskiego - jest to mydło potasowe i to może być największy problem, ponieważ obecnie rzadko można takie spotkać w sklepie.
Na razie nie oceniam tej książki, najpierw muszę wypróbować przynajmniej część przepisów, ale muszę przyznać, że pierwsze wrażenie jest pozytywne.
Książka jest również ładnie wydana, sporo w niej zdjęć (gdyby ich nie było, całość miałoby pewnie 20 stron a nie ponad 250),pewnie przez to jest wydana na papierze kredowym, na którym dość źle robi się notatki, dodatkowo... gryzie mi się wydanie książki o ekologii na nieekologicznym papierze. Dodatkowo niestety grzbiet jest tak klejony, że nie można otworzyć książki tak, by się nie zamykała, nie łamiąc grzbietu :( Na szczęście przepisy są na tyle proste, że można je zapamiętać przed przygotowaniem i nie trzeba co chwilę zaglądać do książki :)

Więcej moich opinii na www.innaodinnych.com

Rewelka! ♥

Świetne minimalistyczne zdjęcia, proste i tanie przepisy na wszystko.
Tu jest wszystko - serio!

Od środków do czyszczenia łazienki, kuchni, sypialni czy salonu po specyfik do udrożnienia rur, tabletki do zmywarki, odplamiacze różnego rodzaju, filtry do wody czy nawet odstraszacze owadów albo dezodoranty do butów sportowych :)))))

Nie chcesz kupować żadnej chemii i aspirujesz do bycia perfekcyjną eko panią domu? ;)

KUPUJ - nawet się nie zastanawiaj!

Jedną gwiazdkę odejmuję tylko za to, że wydanie jest klejone co całkowicie uniemożliwia rozłożenie sobie książki bez brzydkiego łamania grzbietu. Taka książka jest przecież na lata - powinna być w twardej oprawie, szyta i z tasiemkową zakładką.

Rewelka! ♥

Świetne minimalistyczne zdjęcia, proste i tanie przepisy na wszystko.
Tu jest wszystko - serio!

Nie chcesz kupować żadnej...

Mam pomysł. Niech każdy kupi tę książkę dla jakiejś grupy osób (nie ma potrzeby, żeby każdy miał swoją bo są tu tylko przepisy, można się dzielić w miarę kończenia się zapasów środków czyszczących).
Jak już wszyscy będziemy mieć do niej dostęp, to używajmy środków, które są tutaj opisane.

I voila! Mniej plastiku (wystarczy mieć szklane opakowania, słoiki i kilka butelek plus spryskiwacz),czystsze środowisko, mniej alergii i uczuleń. I czysto. I jeszcze tanio!

Jestem zachwycona. Płyny czyszczące skuteczne i ekspresowe w działaniu, jeszcze chcę spróbować kapsułki do prania, do zmywarki i do czyszczenia toalety ale nie mam...silikonowych foremek :D

A wszystko to tak mnie zachwyca bo staram się ograniczyć zużycie plastiku. Co Wam też polecam, bo jest lepsze, tańsze i zdrowsze :)

• Poradniki
  • EKOLOGIA
  • Chcę kupić
  • Dieta/zdrowie

Dodaj cytat z książki Naturalne środki czyszczące. Ekologiczne sposoby na sprzątanie domu