Romeo and Juliet

William Shakespeare Wydawnictwo: Pan Macmillan Seria: Macmillan Collector's Library utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Data 1. wydania:
angielski
9781909621855
Pan Macmillan
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
angielski
9781909621855
Macmillan Collector's Library

Opinie [1 084]

Taka sobie lektura szkolna.

choć każdy zna historię miłości tych dwojga, wydaje mi się, że warto przeczytać tą cudną książkę

Bardzo dobrze wspominam, jedna z moich ulubionych lektur z gimnazjum. Polecam! Spektakl w wykonaniu teatru Studio Buffo to mus dla tych, którzy chcieliby doświadczyć tej historii w futurystycznym świecie i jego realiach.

Żeby kochać trzeba umieć to robić. Wielka pochwała romantycznej miłości Przez mistrza Szekspira.

Romeo i Julia William Shakespeare'a to poemat który wszyscy dobrze znają. Jest to historia miłości dwojga ludzi z różnych światów. Miłości nieszczęśliwej. Tragicznej . Pięknej . Mimo to trudnej w odbiorze dla młodego czytelnika. Dobrze , że powstają wydania takie jak to z opracowaniem ułatwiającym zrozumienie trudnego literackiego języka .

Czytałam to jak miałm 10 lat i mega mi się to podobało .

Przyznam, że gdy czytałem tą książkę lata temu po prostu mnie męczyła. Zdawała się być patetyczna, infantylna i mało treściwa.

Po latach odsłuchałem ją w formie audiobooka z audioteki, odczytaną przez zespół lektorski i moje wrażenia są już zupełnie inne! Świetnie się tego słucha, intepretacja jest genialna. Miodek, polecam!

Kanon, trzeba przeczytać.

Jestem mile zaskoczona. To zdecydowanie jedna z lepszych lektur. Miło spędziłam czas, książkę czyta się błyskawicznie. Z pewnością była to dla mnie jakaś odmiana.

Dziś trudno zrozumieć współczesnemu człowiekowi wymowę emocjonalną tego dramatu- mnie również. Spośród wszystkich utworów Szekspira, ten jest przeze mnie lubiany najmniej. Nigdy nie rozumiałem kultowości i masowości "Romeo i Julii", nie zgodzę się jednak, że jest to jakkolwiek dramat "słaby".

39 107
    5 648