The Night She Died

2018-09-06
2018-09-06

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Evie miała rozpocząć nowe życie, więc czemu szczęśliwa i świeżo upieczona panna młoda skoczyła z klifu? To pytanie czytelnik zadaje sobie niemal przez całą książkę, a prawda, jaka czeka na niego „przy brzegu” jest szokująca. Ta lektura to zlepek intryg z dramatem młodej dziewczyny w tle, która przecież chciała tylko kochać i być kochaną. Pech jednak sprawił, że zakochała się w nieodpowiedniej osobie. Z czasem zaczęła kopać pod sobą coraz większy dół, aż w końcu dotarła do momentu, z którego już nie było drogi powrotnej. Sytuację komplikował też fakt, iż do kopania tego dołu łopatę podały jej osoby trzecie. Kto to był i czemu to zrobił? Musicie przeczytać tę lekturę, jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania. Ze swojej strony bardzo ją polecam. Autorka ma świetny, lekki styl pisania. Fabuła wciąga bez reszty już od pierwszej strony. Jenny Blackhurst fajnie stopniuje tu napięcie, stopniowo wyciągając na światło dzienne kolejne tajemnice bohaterów. Książka jest napisana przystępną dla oka czcionką, dzięki czemu czyta się ją ekspresowo. Jeśli lubicie zaskakujące thrillery, koniecznie zapiszcie sobie ten tytuł.

Lekka powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, elementami z seriali brazylijskich lub melodramatów. Płytka, płaska, ale do poduszki fajnie się czyta.

Jenny Blackhurst to brytyjska autorka thrillerów psychologicznych, której twórczość znana i ceniona jest w naszym kraju od wielu lat.
„ Noc, kiedy umarła” to niezwykle błyskotliwy thriller, mroczny i zaskakujący z każdą stroną książki. Od pierwszej do ostatniej strony trzyma czytelnika w napięciu.
Treścią powieści jest zagadka targnięcia się na swoje życie Evie Bradley w noc swojego ślubu, kiedy bohaterka rzuca się z klifu do morza. Jedyną osobą, która może znać powody samobójczego czynu jest jej najbliższa przyjaciółka Rebecca. To powieść o przyjaźni, szczerości i zaufaniu z ogromną dawką emocji. Trudno oderwać się od lektury.

Treścią powieści jest zagadka targnięcia się na swoje życie Evie Bradley w...

Przyjemnie i stosunkowo szybko się czytało, ale nic mi nie urwało. Autorka ma lepsze pozycje niż ta konkretna ale nie jest tragicznie. Nie uważam, żebym zmarnowała czas czytając tę książkę, ale za tydzień nie będę pamiętać o czym była.

Jenny Blackhurst ,,Noc, kiedy umarła"

W dzień swojego ślubu, podczas przyjęcia weselnego Evie Bradley rzuca się z klifu do morza, a zwłoki nie zostają odnalezione. Policja jako pierwszego podejrzewa jej męża Richarda Bradley'a. On jednak ma nadzieję, że jego żona wciąż żyje. Natomiast Rebecca Thompson najbliższa przyjaciółka Evie wie, że ona zginęła i wie dlaczego to zrobiła. Poznała również tajemnice swojej przyjaciółki ale czy aby na pewno wszystkie?

Autorka powieści w bardzo ciekawy, interesujący i zarazem tajemniczy sposób przedstawiła historię trojga ludzi: Evie, Richarda oraz Rebeccki. Ciekawy przebieg zdarzeń oraz bardzo genialny i nietuzinkowy pomysł na fabułę. Od pierwszych stron zaczyna się robić tajemniczo i dramatycznie. Dzięki temu czytelnik już jest zaciekawiony co będzie dalej. Każde zdarzenie zostało dobrze przemyślane przez autorkę, ma swoje skutki i przyczyny w przyszłości. Również genialnym pomysłem było podzielenie rozdziałów na to co dzieje się w chwili obecnej oraz na to co było kiedyś. To wszystko sprawia, że czytelnik może od samego początku poznać wszystkie osoby i wydarzenia mające wpływ na obecną chwilę. W każdej ze stron występuje zwrot akcji, niekiedy jest on pozytywny a niekiedy owiany taką tajemnicą, że czytając nie można się oderwać, nie wiedząc jak dalej się to wszystko potoczy. O takiej historii jeszcze w życiu nie słyszałam, a o takich zdarzeniach, które miały miejsce w książce tym bardziej. Te wszystkie tajemnice, groza nadają książce miano wyjątkowego thrilleru.

Jeśli chodzi o bohaterów, to jak w każdej z przeczytanych książek przyzwyczaiłam się do nich i bardzo z nimi zżyłam. Autorka bardzo dobrze przedstawiła charaktery każdej postaci ale również stopniowo ukazywała jacy są. Nie odkrywała od razu wszystkie karty na stół, robiła to powolutku aby czytelnik sam mógł zgadnąć kto kim jest i jakim jest człowiekiem. Co bardzo mi się spodobało, bo dzięki temu sama mogłam zdecydować kto jest tak naprawdę prawdziwą i pozytywną postacią, a kto tylko udaje.

Reasumując jestem pod ogromnym wrażeniem całej powieści. Przeczytałam ją w dwa dni, ponieważ nie mogłam się oderwać. Musiałam dowiedzieć się co będzie dalej, tym bardziej, że każdy rozdział kończył się w takim ciekawym momencie, że nie sposób było nie myśleć o dalszych losach i bohaterach. Sama snułam wszelkie teorie na temat dnia, w którym Evie skoczyła z klifu do morza. Było tak wiele pytań bez odpowiedzi, które uzyskałam zagłębiając się w dalszym czytaniu książki. Wybitny thriller z jakże szokującym zakończeniem, gdzie do tej pory go trawię i analizuję. Oczywiście powieść trafia na półkę ulubione, ponieważ jest warta przeczytania. Każdy, kto lubi mocne, owiane tajemnicą thrillery powinien po nią sięgnąć.

Jenny Blackhurst ,,Noc, kiedy umarła"

Trzyma w napięciu, ciekawe postacie, interesującą fabuła i zaskakujące zakończenie - wszystko to co powinien zawierać dobry thriller.

Pochłonęłam ją w dwa wieczory. Gdybym nie musiała iść do pracy to obstawiam, że czytałabym całą noc.
Bardzo szybko się ją czyta, historia przedstawiona jest z trzech perspektyw, chociaż uważam, że rozdziały Richarda nie były jakoś bardzo potrzebne. Zgadzam się z poprzednikami, że główna bohaterka jest irytująca, aczkolwiek takiego zakończenia się nie spodziewałam. Czuję, że czas, który poświęciłam tej książce nie jest stracony.

A no, całkiem ok.
Były lepsze i gorsze momenty. Przede wszystkim uważam, że książka jest bardzo nierówna (zwłaszcza w akcji, ale też w napięciu),a większość rozdziałów jest za krótka żeby jakkolwiek zżyć się z bohaterami. Kreacja bohaterów nie była zła, aczkolwiek główne bohaterki wydały mi się mocno papierowe i nie potrafiłam uwierzyć w ich przyjaźń. Plus za główną bohaterkę, polubiłam Evie.
Sama akcja to trochę takie kręcenie się po retrospekcjach.
Nie było złe, czytało się przyjemnie (choć niektóre zdania mnie bolały, ale nie czepiam się),ale uważam, że to raczej obyczaj z wątkiem thrillerowym niż thriller.

Podsumowując:
trochę powtarzalne,
plot twist - meh,
całość do przewidzenia.

Można sobie odpuścić.

A no, całkiem ok.

Jenny Blackhurst po raz kolejny pokazuje mistrzostwo thrillera, który trzyma w napięciu do końca. Kiedy Evie w dniu swojego ślubu skacze z klifu wszyscy są przekonani o tym, że popełniła samobójstwo i nigdy więcej jej nie zobaczą. Jej mąż i najlepsza przyjaciółka próbują dojść prawdy, która okazuje się nie do końca taka jak wszyscy by chcieli...

"Noc kiedy umarła" to książka Jenny Blackhurst z elementem thrillera. Mimo to nie nazwałabym tej książki typowym kryminałem.

Evelyn Bradley w dniu swojego ślubu magicznie znika. Rzekomo ktoś widział jak dziewczyna skacze z klifu prosto na skały i do wzburzonego morza. Co się stało że podjęła właśnie taką decyzję? To wie tylko jej najlepsza przyjaciółka od lat, Becky.

Książka jest bardzo przyjemnie napisana. Historia jest ciekawa, pisana z perspektyw paru osób. Dowiadujemy się sporo ciekawostek o życiu Evie i jej otoczenia. W trakcie czytania wysnułam parę możliwych zakończeń - to prawdziwe okazało się jeszcze inne, a element zaskoczenia sobie bardzo cenię w książkach :)

Do przeczytania "Noc, kiedy umarła" zachęciła mnie inna książka tej samej autorki - "Tak cię straciłam". Mimo że z tych dwóch bardziej przekonał mnie ten drugi ze wspomnianych tytuł ze względu na bardziej rozbudowaną historię, to ten thriller również przypadł mi do gustu i uważam, że jest godny uwagi.