Miłosne Abecadło

Miłosne Abecadło
2017-12-06
2017-12-06
wiersze miłosne poezja miłosna

W „Miłosnym abecadle” mamy wielu podmiotów, każdy ze swojej perspektywy opowiada o miłości. I jak się okazuje, można swoje uczucie przedstawiać na różne sposoby, np. gryząc kapcie… Wołyński zwraca uwagę przede wszystkim na wszystkie gesty towarzyszące miłości. Z reguły to pełne czułości akty wyrażające przywiązanie, szacunek czy pożądanie.

Jednak poeta wie, że miłość nie zawsze jest synonimem szczęścia, niekiedy sprawia ból (np. przez brak wzajemności),rozczarowuje, wyzwala tęsknotę. A gdy miłość ulatuje jej miejsce często zastępują uczucia mało szlachetne. I o wszystkich tych blaskach oraz cieniach miłości opowiada wielogłosem (swoich podmiotów) Marek Wołyński.

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/02/miosne-abecado-marek-woynski.html

Jednak poeta wie, że miłość nie...

Miłość to jeden z najstarszych motywów literackich, proszę mi wybaczyć ten truizm, pisali o niej wielcy, towarzyszy wszystkim gatunkom prozy i poezji, a mimo to ciągle jeszcze jest do odkrycia, często nieodgadniona. Wiersze Wołyńskiego są niezwykle liryczne pełne głębokiej tęsknoty, innym razem lekko cyniczne, nie pozbawione humoru, bardzo przewrotnie pointowane a przy tym, przede wszystkim nietuzinkowe i niebanalne! Poeta w swoim tomiku, a trzeba go postrzegać jako zwartą całość, nie zbiór lub wybór luźnych myśli, prezentuje bardzo osobiste spojrzenie na zjawisko jakim jest szeroko pojęta miłość… ta spełniona, ale i ta nieszczęśliwa, w jego tekstach znajdziemy całą paletę niuansów miłości: tę nieosiągalną, do której się tęskni i tę ekstatyczną, która potrafi niszczyć, tę ulotną i tę tragiczną, nieszczęśliwą… Książka opowiada o sile miłości… i jej obliczach.

To wiersze, które chwytają za serce, otwierają umysł i budzą emocje uśpione w czasach, gdy podobno lepiej ich nie mieć. Wyjątkowo cenię Autora, który z podziwu godną precyzją zawsze trafia w punkt.

Przeczytałam tomik z zapartym tchem, z głębokimi emocjami, ciągle zaskakując się talentem autora. Podziwiam obrazowość wierszy przy minimalnym doborze słów bo te wiersze pokazały, że miłość nie lubi słowotoku. Polecam, przeczytaj bo one są dla Ciebie.

Jeśli umiecie kochać - przeczytajcie ten zbiór i utwierdźcie się w przekonaniu, że umiecie. Jeśli nie umiecie - przeczytajcie i się nauczcie.

Bardzo emocjonalny tomik poezji z głebokim przesłaniem i wskazówkami aporpo prawdziej miłości.
Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

Wszystko co rozumiem w życiu, rozumiem dlatego, że kocham (Lew Tołstoj). Dodałabym, że człowiek kocha, gdy posiada wrażliwość. Autor tomiku "Abecadło Miłosne" wykazał się dużą wrażliwością, która inspiruje do odkrywania miłości. Polecam.

• Top Wiersze
  • Reread