Raport Pelikana

Amber
kryminał, sensacja, thriller

Porównaj ceny i

Zieeew...

Ciekawy thriller, aczkolwiek spodziewałam się większych zwrotów akcji, szczególnie w drugiej części książki. Teraz czas na ekranizację. Może nie jest to szalona przygoda w stylu Dana Browna, ale zapewne sięgnę jeszcze po książkę Grishama, może Testament?

Chyba jedna z najsłynniejszych powieści tego autora.
Mam wrażenie po jej przeczytaniu, że jest ona formą całowania się z języczkiem z marksizującymi elitami USA. Autor musiał dojść do wniosku, że trzeba oddać ofiarę dla boga Ptah, by uzyskać przychylność owych elit, zostać przyjętym do ich „zaszczytnego grona”, a potem bez narażania się na szykany z ich strony walić tłustą...

1971

Na półkach: , , , ,

Mniej mi się podobała niż ,,Firma" czy ,,Rainmaker", ale nadal trzyma poziom i wciąga :). Póki co wystarczy mi Grishama i thrillerów prawniczych (ale lubię bardzo!).

Grisham jak zwykle trzyma poziom. Świetna intryga, zaskakująca akcja. Ale do pełni radości z odbioru książki brakuje odpowiedzi na pytanie - po co te morderstwa z takim hukiem? Rosenberga można było zabić pozorując naturalną śmierć, Jensena, np. pozorując wypadek w odstępie kilku miesięcy lub tygodni.
A na Callahana i Darby w ogóle nie trzeba było robić zamachu. Raport już...

W końcu sięgnęłam po książkę Grishama. Ale wielkiego "bum" nie było.
Może wcale nie chodzi o to, że książka była słaba. Po prostu nie mój klimat. Polityka to nie moja bajka.
Fabuła książki - ok. Bez przeciągania, bez nudnych wątków. Wszystko poprawne.
Minus - dużo drażniących literówek.
Trochę odczekam zanim sięgnę po kolejną książkę tego autora.

Solidnie utkana intryga, dobre tempo i postacie. Przyjemnie się czyta.

Johna Grishama nie trzeba nikomu przedstawiać. Raport Pelikana obejrzał każdy, kto urodził się w latach '80 (i wcześniej). Chciałam poznać pierwowzór i (jak dość często u mnie bywa) książka jest lepsza od filmu - a przecież film jest REWELACYJNY.
Intryga, władza, prawo - to jest bardzo dobre.

Świetna książka i genialna ekranizacja!

Historia młodej prawniczki, która rozwiązuje przekręt na wielką skalę. Nie przekonała mnie główna postać Darby Shawn, która wyskakuje ze swoim raportem jak królik z kapelusza, sprytnie broni się przed pościgiem i w ogóle jest piękna i inteligentna. Podobał mi się natomiast wątek całej misternie splecionej intrygi administracyjno-politycznej, sprytna prawa ręka prezydenta,...

3 643
    1 370