Odium

Łukasz Radecki Wydawnictwo: Phantom Books Horror Seria: Phantom Books Horror horror
Phantom Books Horror
Literatura polska horror imigranci w Polsce
horror
Phantom Books Horror
Literatura polska horror imigranci w Polsce

Yo.
Ostatnio lepiej unikać ludzi (na szczęscie książek jeszcze nie) wiec nie zostaje nic innego jak strzelić sobie swieżą premierę od PB horror.

Tym razem na talerzu mam szczęsliwy nr 15 z phantomowego cyklu pulpowego horroru. O tym do czego seria nawiązuje raczej przypominać nie muszę, o tym że Łukasz już tam wydawał raczej tez nie. Więc pora na konkrety.

Rosja. Pewna...

"BÓG WIELE PRZEBACZA, LUDZIE NIGDY."

Bardzo wyważony i stonowany horror, z ciekawym tłem historycznym.
Łukasz Radecki to autor, którego książki bardzo przypadły mi do gustu, więc za świeżutkie "Odium" zabrałem się ochoczo. Nie będę opisywał fabuły, bo ta z grubsza podana jest w opisie książki. "Odium" (terminem tym określamy uczucie niechęci, niesmaku lub nienawiści do...

Młoda Rosjanka pochodząca z biednej rodziny dostaje szansę na staż w jednej ze szkół w Polsce. Ma uczyć języka rosyjskiego. Emigracja do miejscowości Krępów, jawi się jej jako szansa na godny zarobek i byt. Mieszkańcy miasteczka nastawieni są do niej przychylnie. Im dłużej rusycystka tam przebywa, tym mocniej zaczyna odczuwać, że fasada zbudowana z uśmiechów, kryje za sobą...

• Chcę w prezencie
  • 0Chcę przeczytać - posiadam