Czerwień kości

Ann Cleeves Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kwartet szetlandzki (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Red Bones
Sławomir Kędzierski
Czwarta Strona
literatura brytyjska
Red Bones
Kwartet szetlandzki (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Sławomir Kędzierski
literatura brytyjska

Ciekawa kolejna z serii o Szetlandach powieść kryminalna. Łatwy, lekki, dobrze napisany kryminał. Autorka świetnie wplata w życie ludzi z małej społeczności, ich tajemnice i zagadki z przeszłości. Polecam , świetnie się czyta tę pozycję.

Dobry kryminał z przemyślaną intrygą a także bardzo dobra wielowątkowa powieść o ludziach marzących, by uciec z miejsc, które wydają się im więzieniem. O rozczarowaniu, bo nie zawsze ta zmiana okazuje się właściwym wyborem. Poza tym świetnie sportretowana społeczność małej miejscowości z jej tajemnicami, zawiścią i pozorami sielanki.

Wątki kryminalne nie są dla mnie najważniejsze w tej serii. Pasjonuje mnie życie na szetlandach.

Hatti to archeolożka z powołania. Kieruje nią ambicją i marzy o karierze naukowej. Jej celem jest przygotowanie dobrej pracy doktorskiej, osiągnięcie opinii solidnego archeologa.

Według niej, na stanowisku archeologicznym w Setter odnaleziono pozostałości domu kupca wraz z prawdopodobnie jego szczątkami. Odkrycie to pochłonęło ją bez reszty, a tajemnica związana z tym...

Pod względem kryminalnym była to rzekłbym nawet bardzo słaba książka. Nawet Perez i Sandy nie dawali takiej nadziei, że coś tam się ożywi, czy nabierze większego rozmachu. Odniosłem wrażenie, że nawet oni nie mają wiary ani siły w tę sprawę. Co więcej skupiają się na czymś innym.

Seria urzekła mnie mnie swoim klimatem Szetlandów i tajemnicą swoich mieszkańców. Tajemnica,...

Cykl szetlandzkich kryminałów jest naprawdę dobrze napisany i z przyjemnością sięgam po kolejne tomy. Autorka tak sugestywnie przedstawia wyspiarskie życie, że mam wielką ochotę tam pojechać :)

Udało się autorce mnie zaczarować. Nie mogłam się oderwać od przewracania kolejnych stron. Podczas czytania tej części bardziej polubiłam też głównego bohatera, Jimmiego Pereza.

Duszna i przytłaczająca atmosfera małej wyspy. Wszechogarniająca mgła, wdzierająca się do każdej szczeliny. Tajemnice dochowywane przez pokolenia. Sekrety, które miały nigdy nie wyjść na jaw....

Ten kryminał Ann Cleeves póki co najmniej przypadł mi do gustu. Może być to wina zbyt obszernego wątku obyczajowego głównego bohatera, komisarza Pereza, który przez część książki zastanawiał się, czy oświadczyć się swojej kobiecie, czy jednak nie. Należę do tych osób, które sięgają po tego typu pozycje przede wszystkim dla wątku kryminalnego, więc nie zwracajcie większej...

Sięgnęłam po nią trochę z przypadku i na początku nie przekonała mnie do siebie, ale po kilkudziesięciu stronach zmieniłam zdanie. Wciągnęła mnie mocno, aż nie mogłam doczekać się wyjaśnienia historii z przeszłości. Dobra pozycja.

Przeczytana trochę przez przypadek. Jakoś mnie nie wciągnęła, niestety. Próba połączenia historii i teraźniejszości jak w świetnych kryminałach Charlotte Link, ale niestety, do mnie nie trafiło.

Dyskusje

• Ebook
  • Kryminał
  • Legimi
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Czerwień kości

Video

Video