Na ratunek

Albatros
2017-01-01
2017-01-01
Andrzej Szulc

Opowieść o matczynej miłości i mężczyźnie ,który musi się uporać z przeszłością . Wspaniała książka .Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od długiego już czasu zdaję sie na los, wybierając książki do przeczytania. Zebrałam wszystkie tytuły z własnej biblioteczki i umieściłam je, zapisane na kartkach, w słoiku. Jednak z początkiem roku miałam ochotę na jakiś lekki romans/obyczaj, właśnie tego w tej chwili potrzebowałam. Czegoś, co rozbawi i wzruszy.
Oczywiście nie zawiodłam się. Autor jak zawsze stworzył przepiękną historię, o której nie łatwo później zapomnieć.
Tak naprawdę jest tylko jedna rzecz, która przeszkadza mi w dziełach Sparksa. Są to pewne schematy, powtarzające się w książkach. Nie mam na myśli przebiegu losów głównych bohaterów czy szczęśliwego lub nieszczęśliwego zakończenia. Ale między innymi ciągłe powtarzanie w myślach owej bohaterki/bohatera zdania: Boże, jaki/a on/a piękny/a. Czytając to zdanie po raz 5 w tym samym rozdziale, dosłownie doprowadzało mnie do przewracania oczami.
Są to głupoty, więc raczej nieszczególnie przekładają się na moją ocenę, niemniej, nie byłoby mi smutno, gdyby ich zabrakło.

Oczywiście nie zawiodłam się. Autor jak zawsze stworzył...

Życie ... Raz na górze, raz na dole. Miłość matki do dziecka czy miłość do mężczyzny - wybór jest oczywisty. Polecam

Kolejna nieaamowita historia autorstwa Nicholasa Sparksa. Nie mogłam się oderwać. Aż ciężko mi uwierzyć, że to tylko książka. Jestem pod wrażeniem uporu Denis co do ciężkiej pracy z Keylem. To co wydarzyło się na samym początku książki było wzruszająca - cała akcja poszukiwawcza. A iniciatywa Judie, by spędzić czas z Denis w szpitalu do odnalezienie Kayla, również wywołała we mnie pozytywne odczucia. W ogóle cała książka otula taką miłością rodzinną.

Samotnie wychowująca czteroletniego syna matka w drodze do domu podczas ogromnej burzy ma wypadek na autostradzie. Denise jest zdruzgotana, ponieważ Kyle ma problemy z mową i nie kontaktuje się z innymi jak jego rówieśnicy. Ratuje ją i jej małego synka przystojny strażak Taylor. Z czasem powoli zbliżają się do siebie, a chłopczyk odżywka. Jednak po kilku miesiącach zaczynają się problemy i trudno im się porozumieć. Dlaczego zaczęli się od siebie oddalać i czy jest jeszcze szansa na wspólną przyszłość?

O zmaganiach jakie rzuca przed bohaterów los, o miłości, o bezpieczeństwu, a przede wszystkim o tym, że warto kochać i być kochanym. Nawet jeśli czasami to trudne, bardzo potrzebne każdemu.

Przeczytałam po kilku latach dla przypomnienia i nadal dostaje dobre 4.
Moim zdaniem to najsłabsza pozycja twórczości Sparksa którą czytałam.

Przeczytałam po kilku latach dla przypomnienia i nadal dostaje dobre 4.
Moim zdaniem to najsłabsza pozycja twórczości Sparksa którą czytałam.

Przyjemna książka dająca nadzieję, aczkolwiek nie jest ona moją ulubioną pozycją z gamy Sparksa

Moze byc.

Moze byc.

Kolejna świetna pozycja od Sparksa.
Uwielbiam jego książki,które przedstawiają zwykłe problemy ludzi zwyczajnych-jak my. Taylor i Denise- mężczyzna i kobieta. Z wadami ale i zaletami. Obydwoje po przejściach. Ona,samotna matka wychowująca syna,który ma problemy z przystosowaniem się do życia. Matka,która pozostając bez żadnej rodziny codziennie walczy. O dach nad głową,o pieniądze na życie,wreszcie o jak najlepsze przystosowanie swojego dziecka do samodzielności. Kobieta,która pomimo przeciwności losu i coraz to nowych diagnoz lekarzy nie poddaje się w codziennej walce o swojego syna.
Taylor również codziennie walczy. Jego walka jest zupełnie inna niż walka Denise. Taylor walczy ze sobą i swoimi demonami. Walczy z przeszłością,teraźniejszością i wydaje mi się,że trochę z przyszłością.
Polecam książkę zdecydowanie. Lubię Sparksa za to,że potrafi pisać o zwykłych ludziach. Nie tych przepięknych kobietach z okładek magazynów,których jedynym problemem jest pęknięty paznokieć. I nie o tych wymuskanych mężczyznach,których tego podskakuje z prędkością f16 w przyspieszeniu. Pisze o mnie i o Tobie. Polecam bo warto.

Kolejna świetna pozycja od Sparksa.

Niesamowicie wzruszająca opowieść. Ksiązka przepieknie ukazuje uczucia, determinacje, i bezwzgledna milość Matki do dziecka. Pierwsza ksiazka na ktorej wzruszylam sie chyba z milion razy ! Przepiekny opis az mistycznej milosci do dziecka.
Historia Kobiety ktora pragnie dla swojego dziecka wszystko co najlepsze. Wymaga od niego wiele ale tez wiele stara sie mu dac. Dobre dziecinstwo, wychowanie, mnostwo pieknych wspomnien mimo skormnego zycia . Odkladajac swoje pragnienia, marzenia czy kariere poswieca sie swojemu malemu skarbowi. Cos pieknego. Nie brakuje w ksiazke milosci partnera czy przyjaciol ktorzy z czasem odnajduja bohaterke ksiazki.
Dla mnie tytul ma ukryte znaczenie bo nie tylko dziecko w ksiazce zostalo uratowane ale rowniez dorosly czlowiek ktory musial stracic przyjaciela by odnalezc w sobie sile by zawalczyc o milosc.

• Nicholas Sparks
  • Romans