Rejs ku miłości

Okładka książki Rejs ku miłości Julia Quinn
Okładka książki Rejs ku miłości
Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Rodzina Rokesby (tom 3) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Rodzina Rokesby (tom 3)
Romans Historyczny [Amber]
The Other Miss Bridgerton
Amber
2019-01-17
2019-01-17
Joanna Nałęcz

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...

Średnia i przewidywalna

Średnia i przewidywalna

Jedno lepszych czytadeł tej autorki - radosne, z iskrą, z humorem, znakomicie poprawia humor. Dla mnie ma jeszcze wartość specjalną, bo dzieje się na morzu, a bohaterami są ludzie morza. I stąd jedna gwiazdka więcej

"Piraci z Karaibów" tym razem płyną do Portugalii.
Jeśli ktoś szuka wiarygodnego tła historycznego, to pomylił adres. Tym tomem cyklu o braciach Rokesby autorka wspina się już na szczyty nieprawdopodobieństwa.
Ale jako przygodówkę z elementami romansu czyta się przyjemnie, chociaż po całej serii międzynarodowych awantur domknięcie wątku romantycznego jedną dynamiczną sceną pozostawia poczucie niedosytu.

"Piraci z Karaibów" tym razem płyną do Portugalii.

Julia Quinn w swojej najlepszej formie! :) bohaterowie po prostu boscy, oboje mozna jesc lyzkami. Jest oczywiscie calkiem dowcipnie, jak zawsze u tej autorki, ale oprocz tego jest to czego szukamy w romansach czyli pieknie zbudowana historia rozwijajacego sie uczucia, nic nie dzieje sie za szybko, nic za wolno. Przygotujcie sie na duzo wzruszen i duzo motylkow brzuchu. Moim skromnym zdaniem jest prawie tak dobra jak drugi tom Bridgertonow ktory jest moim swietym graalem romansowym :)

Przyjemny i sprawnie napisany romans historyczny. Przeszkadzała mi odrobinę głęboka samoświadomość bohaterki, która nie byłaby raczej możliwa w XVII wiecznej rzeczywistości, ale zakładając, że powieść ma być czytana współcześnie, można wybaczyć pannie Bridgerton wyrazistość poglądów. Być może też jej postawa i szacunek dla siebie zainspiruje Czytelniczki do tego, by nie godzić się na półśrodki i zawsze oczekiwać dla siebie najlepszego.

Wypożyczyłam romans historyczny i dostałam romans historyczny. Nie spodziewałam się niczego więcej, więc nie jestem rozczarowana.
Potrzebowałam książki, gdzie na niewinna i inteligentna, oczaruje jego - pięknego i szarmanckiego. Wszystko ponad to bonus :) Książka daje przyjemny relaks i o to chodziło.
Po raz kolejny - chcecie bajki - oto bajka.

Po raz kolejny - chcecie bajki - oto bajka.

Nigdy nie myślałam, że spodoba mi się romans, opierający się na motywie porwania. Julia Quinn totalnie mnie pod tym względem zaskoczyła i zaprezentowała niezwykle uroczą i ciepłą opowieść.

Historia opowiada o bohaterze znanym z poprzednich części cyklu- Andrew Rokesbym. Mężczyzna jest kapitanem na statku kupieckim, który stanowi jednocześnie przykrywkę dla innej, tajnej działalności. W dniu, w którym załoga musi wypłynąć w ważny rejs, pewna ciekawska kobieta- Poppy Bridgerton- natyka się na sekretną grotę, w której Andrew składuje swoje "łupy". Kapitan musi zdecydować, czy puścić Poppy wolno i narazić powodzenie swojej misji, czy też porwać dziewczynę i liczyć się z konsekwencjami tego czynu.

Mimo, że na początku mój mózg krzyczał- oho, historia z syndromem sztokholmskim w tle!- powieść rozwinęła się w przepiękną historię miłosną. Relacja bohaterów była budowana na długich (lecz nie dłużących się) rozmowach, wspólnych zainteresowaniach, podobnym poczuciu humoru i ogromnej sympatii. Poppy i Andrew to ciekawe, zabawne i nietuzinkowe postacie. Żadne z nich nie zachowuje się irracjonalnie, co jest miłą odmianą po co poniektórych romansach ;) Oboje całkowicie mnie kupili, zdecydowanie dołączają do listy moich ulubionych książkowych par!

Dużym plusem są różne ciekawostki architektoniczne wplecione w fabułę, oraz świetne humorystyczne wstawki, jak np. totalnie rozbrajająca nauka fałszywego języka ;)

Doskonale bawiłam się podczas lektury, książkę czytałam z szerokim uśmiechem na twarzy, niejednokrotnie aż zaśmiałam się na głos, wzbudzając podejrzliwe spojrzenia mojej drugiej połówki ;) Urocza, zabawna, ciepła, cudowna opowieść, idealna na poprawę humoru po ciężkim dniu. Polecam z całego serca!

Co warto wiedzieć na początek, nie jest to książka należąca do cyklu o Bridgertonach, tylko o Rokesbych, warto sobie zdawać z tego sprawę. Dzieje się też pokolenie wcześniej (27 lat przed akcją "Mojego księcia").

Główną bohaterką jest Poppy Bridgerton, pełna temperamentu i ciętego humoru. Niestety, podczas samotnego spaceru u wybrzeży odnajduje jaskinię przemytników... Znalazła się w nieodpowiednim miejscu i co gorsze, w nieodpowiednim czasie. W ten sposób akcja przenosi się na pokład statku, a Poppy poznaje kapitana Andrew Jamesa, który, jak większość mężczyzn na statku, nie jest rady z obecności kobiety podczas podróży.

I tak dostajemy książkę, której połowa fabuły dzieje się na morzu, a nie na angielskich salonach. Jest ciekawie, trudna relacja Poppy z Andrew sprawia, że nie można się nudzić, czytając ich dialogi. Do tego zrobi się niebezpiecznie, znajdziemy się w zupełnie innym europejskim porcie... I oczywiście dostaniemy też wysmakowany romans w stylu Julii Quinn. Jestem tą książką doprawdy zachwycona! Pochłonęłam ją błyskawicznie, gdyż nie mogłam się od niej oderwać! I był moment, gdzie szczerze się wzruszyłam. Mamy tutaj doprawdy cały wachlarz emocji. Na ten moment, to chyba moja ulubiona książka Autorki!

Bywały lepsze tej autorki i w tym klimacie. Zdecydowanie ciekawsza druga połowa książki niż początek, bo sam rejs nie był aż tak ciekawy i momentami wiało nudą. Przyjemna, lekka, miła przygoda.

Ciekawsza od 1 szej części "Jeden pocałunek" więcej się dzieje, skłoniło mnie do dowiedzenia się więcej o trzęsieniu ziemi w Lizbonie w 1755 i historii jej odbudowy, ale poza tym typowy romans z urozmaiceniem z porwaniem i szczęśliwym finałem. Brak mi klimatu tamtej epoki, ciekawych opisów jej realiów. Tu: on piękny, ona piękna i błyskotliwa, pożądanie utożsamiane z miłością, taki "mydlany"romans. Bardzo przeciętny. Są ciekawsze.

• Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Rejs ku miłości