Le Roman d'Alexandre

francuski
średniowiecze literatura francuska Aleksander Wielki

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Imaginarium orientalne francuskiego średniowiecza jest dla mnie tematem niezwykle fascynującym. Autor, dokonując ogromnej pracy zebrania wielu materiałów źródłowych na temat Aleksandra Wielkiego, stworzył summę - mityczną biografię antycznego bohatera. Powieść oprócz licznych epizodów wojennych, obfituje w niesamowite opisy egzotycznych, indyjskich krajobrazów, zwierząt,...

• Literatura piękna
  • 2018