Ogień i krew. Część 2

Nominacja w plebiscycie 2019
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Historia Targaryenów (tom 1.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fire & Blood
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
bunt literatura amerykańska miłość walka o władzę wojna
Fire & Blood
Historia Targaryenów (tom 1.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
bunt literatura amerykańska miłość walka o władzę wojna
Inne

Smoki znów w locie…

Po drugi tom „Ognia i krwi” sięgnęłam praktycznie od razu. Jako fanka „Pieśni Lodu i Ognia” nie mogłam sobie odmówić poznania dalszej historii rodu Targaryenów i całego Westeros.

Nie będę się ponownie rozpisywać; druga część jest równie dobra jak pierwsza, o której pisałam więcej w poprzedniej recenzji. Tym razem relacja obejmuje wydarzenia z okresu...

Świetna książka. Kolejna część historii rodu Targaryenów.
Władza, układy, zależności, przekupstwo, zdrady, skrytobójstwa, śmierć. Ogień i krew po prostu!
Książka znów przeniosła mnie do Westeros i przypomniała pytanie: Panie Martinie co z "Wichrami zimy"?
Zdecydowanie polecam!

Świetnie napisana, choć muszę przyznać, że część pierwsza historii Targaryenów, może nie tyle bardziej mi się podobała - co bardziej mi pasowała. Po prostu śledzenie podbijania Westeron przez Aegona czy rządów Starego Króla było dla mnie przyjemniejsze niż czytanie jak smoki nawzajem się wybijają i odgryzają sobie głowy, co nie zmienia faktu, że książka wyśmienita.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam

Druga część(a właściwie to nadal pierwsza, tylko w Polsce wydawca postanowił tradycyjnie podzielić książkę na dwie części) kroniki opowiadającej o historii rodu Targaryenów. O ile "pierwsza część" opowiadała o wydarzeniach rozgrywających się na przestrzeni prawie 130 lat to akcja całej "drugiej części" rozgrywa się w okresie lat 7.
+ pięknie wydana książka z równie...

Drugi tom cyklu "Ogień i Krew" George'a R.R. Martina kontynuuję historię rodu Targaryenów - jednak tym razem obejmuje swoją narracją dużo krótszy okres, niż pierwsza książka - zaledwie kilka lat "Tańca smoków" i regencji za panowania Aegona III.

Książka kontynuuje narrację, w której arcymaester Gyldayn z Cytadeli Starego Miasta relacjonuje wydarzenia tamtych dni niczym...

Napisana niestety strasznie nudno w porównaniu do Pieśni Lodu i Ognia, którą kochałem za głęboki psychologizm postaci. Tutaj jest sucha historia.

Czytanie książki telefonicznej wniosłoby podobną ilość informacji do głowy. W koło przewijają się jakieś nazwiska, ktoś kogoś tłucze, ktoś umiera. I tak przez wszystkie strony, bez cienia jakiejkolwiek fabuły o jej rozwoju nie mówiąc. "Brawo!"

Tożsama z częścią pierwszą, czyli całkiem dobra. Dla fanów świata 'Gry o tron' pozycja obowiązkowa.

Ta książka pokazała mi dobitnie, że mimo upływu wielu lat rzeczywiście jestem fanboyem Martina, a w szczególności Pieśni Lodu i Ognia. Nie spieszyłem się do lektury, bo, myślałem sobie "czekam na <<Winds of Winter>>, a nie jakieś dodatki i anneksy, rozwijające tło świata, w którym utonąłem za młodzieńczych lat". Zresztą historia Targaryenów aż tak mnie nie interesowała....

Dyskusje

• 2019