Amazonki

Okładka książki Amazonki Paweł Arciszewski
Okładka książki Amazonki
Paweł Arciszewski Wydawnictwo: Prymat Mariusz Śliwowski fantasy, science fiction
Prymat Mariusz Śliwowski
2014-01-01
2014-01-01

Książkę można pobrać za darmo ze strony autora - to na plus. Poza tą pozycją, są też inne do pobrania.

Nie lubię pisać negatywnych recenzji, ale chcąc być uczciwym wobec własnych wrażeń po lekturze, w przypadku "Amazonek" Pana Pawła Arciszewskiego, niestety muszę :/

Z informacji dostępnych w sieci autor jawi się jako sympatyczna osoba, natomiast nie idzie to niestety w parze z jakością tekstu, który jest po prostu słaby.

Ogólne wrażenie mam takie, że ta książka powinna być raczej jednym z tekstów do szuflady początkującego autora, pragnącego zebrać informację zwrotną na temat warsztatu, niż pełnoprawną pozycją wydaną na świat.

"Amazonki" czyta się jak wprawkę pisarską nastolatka, czyli źle. Opisy skromne - nie raz nie opisują niczego, do tego chaotyczne i bardzo suche, nienacechowane tymi specyficznymi, odpowiednio dobranymi do sytuacji słowami, które tworzą klimat danej sceny. Jeśli ktoś chce wiedzieć o co mi chodzi, niech przeczyta dowolną książkę Kinga, gdzie każda scena ma swój specyficzny klimat. Tu tego nie ma. Ponad to opisy są nieraz mało zrozumiałe i nie wiadomo o co autorowi chodzi, ani co, albo jak się coś wydarzyło.
Postacie - płaskie i bez głębi, żadna z nich mnie nie porwała, ani nawet nie zaciekawiła.
Najbardziej denerwujące jednak są tu dialogi - nierzeczywiste i dęte, chwilami wręcz śmieszne... Sposób wysławiania się postaci brzmi wręcz tak, jakby to była karykatura dialogów...

Do tego samo wydanie - książka jest mega napompowana - wielkie litery i przeogromne marginesy - to po prostu źle wygląda i źle się to czyta. Po wklejeniu tekstu z pdf do Worda wyszło niecałe 253k znaków ze spacjami, a sam pdf to 195 stron... Nawet licząc strony znormalizowane, które i tak już są rozdęte, pdf powinien mieć nie więcej niż 140,5 strony, a tak po prawdzie, mógłby mieć jeszcze ze 20 stron mniej, gdyby normalnie rozplanować tekst. "Amazonki" objętościowo to w zasadzie pół książki... niestety bardzo słabej książki :/

Możliwe, że inne książki autora są lepsze, nie wiem, nie czytałem ich, natomiast tej niestety nie mogę polecić, a wręcz odradzam, po prostu szkoda na nią czasu. Najlepsze co ta książka ma to okładka i tytuł, za które dostaje jedną gwiazdkę więcej.

Pozdrawiam,
Jarek