Forrest Gump

Winston Groom Wydawnictwo: Vintage Cykl: Forrest Gump (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
angielski
Vintage
Forrest Gump (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
angielski

Przyjmne czytadełko. Nic po za tym. Nie śmiałam się jakoś zbytnio, ale podobało mi się. Forrest Gump nie będzie moją ulubioną książką na świecie. Jednak doceniam doświadczenie przeczytania tej historii.

Nieczęsto się zdarza, aby zarówno książka jak i film na jej podstawie stały na tak wysokim poziomie, tak jest w tym przypadku. Powieść jest rewelacyjna, niesamowicie wciąga, lecz momentami miałem wrażenie lekkiej przesady w opowieściach. Pozwala odczuć przygodę i ekscytującą drogę jaką przebył tytułowy bohater. Jest przy tym zabawna i luźna. Swoją drogą, polecam przeczytać...

Nie dałam rady. O ile uważam, że film jest genialny i wracam do niego często i gęsto, tak książkę odłożyłam po zaledwie 20 stronach.

„-”
- język, język i jeszcze raz język. Niestety zniechęcił mnie całkowicie. Rozumiem, że jest on stylizowany na chłopka, który jest lekko opóźniony. Mimo wszystko nie dałam rady, ponieważ styl autora mnie po prostu denerwował. Dodatkowo...

Ekranizacja z oskarową rolą Hanks`a jest chyba o wiele bardziej znana niż powieść. Forrest Gump jest "idiotem", ma ledwo 70 IQ, ale całą masę dziwnych i pokręconych przygód. Był m.in. futbolistą, astronautą, walczył w Wietnamie, był zapaśnikiem, przyjaźnił się z "orangutangiem", aż został milionerem we własnym interesie krewetkowym. Powieść pisana z perspektywy opóźnionego...

Cześć i czołem!

Jak mawiała mama Forresta Gumpa - "Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co dostaniesz". I na tym się dzisiaj skupimy, na Forreście i jego życiowych przygodach.

"Forrest Gump" to tak fascynująca opowieść, że nawet nie wiem od czego zacząć, żeby Wam ją tutaj krótko opisać, choć pewnie wielu z Was historię tytułowego Forresta już bardzo dobrze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Eric Roth stworzył wspaniały scenariusz na podstawie tejże powieści, która niestety nie dorównuje mu poziomem.

Duże zaskoczenie - wiele wątków opisanych w książce zupełnie różni się od filmu Zemeckisa. Historię czyta się szybko i z przyjemnością, opowieść jest zabawna i w jakimś wymiarze niesie ze sobą pewną mądrość. Jednak w mojej ocenie film w porównaniu do książki to majstersztyk, a oryginał książkowy - dobry czasoumilacz.

Kolejny raz sprawdza się zasada, że książka wygrywa z filmem. W tym przypadku tym trudniej, że film też należy do klasyki gatunku, z niezapomnianą rolą Toma Hanksa jak tytułowego Forresta Gumpa. Jednak dzieło pisane jest bardziej rozbudowane, a pominięte w ekranizacje wątki należą do najciekawszych i najśmieszniejszych. Książka lekka i przyjemna, choć należy ja czytać z...

Zakupiłam spory zestaw książek na symbolicznej aukcji. To pierwsza z 35 do przeczytania która właśnie skończyłam.
Książka z jednej strony dziwna, z drugiej zabawna. Na pewno nastawia pozytywnie do życia pomimo niesprzyjających sytuacji..

Bardzo mi się podobała powieść jest życiowa i sądzę ze każdy kto czytał albo przeczyta znajdzie coś bliskiego i powie tak znam to, znam kogoś takiego.
Po prostu polecam !

11 912