Okładka książki Made in Abyss #2 Akihito Tsukushi
2018-11-28
2018-11-28
Tomasz Molski
manga kotori seinen

Drugi tom serii jest równie dobry jak pierwszy. Akcja zaczyna się w miejscu, w którym została wcześniej przerwana. Obserwujemy losy bohaterów podczas początków ich podróży przez Otchłań. Możemy dowiedzieć się nieco więcej o kolejnych warstwach i niebezpieczeństwach tam czychających.
Poznajemy Ozen, która jest bardzo mocnym punktem tej części. To postać naprawdę straszna i nieprzewidywalna. Dzięki niej dowiadujemy się również więcej o przeszłości Riko i jej matki.
Niestety nie zaopatrzyłam się jeszcze w kolejne tomy serii, ale na pewno to zrobię. W dalszym ciągu jestem zachwycona koncepcją Otchłani.

7/10

Jest możliwie, ale tępo pozostawia wiele do życzenia, gdyż jest za szybkie i w drugiej połowie tomu mamy już ostrą akcję w drugiej warstwie. Mimo tego i jednej nieprzyzwoitej sceny z pierwszej połowy tomu, jest OK. Ciekawe środowisko w pierwszej i drugiej warstwie, a tym bardziej pierwszy napotkany biały gwizdek.

7/10

Gdybym potrafił odstawić na bok te obrzydliwe ukryte pod obwolutą okładki to z pewnością, byłaby to jedna z moich ulubionych serii. Niestety nie potrafię, co w połączeniu ze zbytnią rozwlekłością dalszych tomów sprawiło, że odpuściłem. Może skończę serię, gdy ukaże się całość.

GDYBY VERNE TWORZYŁ MANGI

Czytając początek pierwszego tomu „Made in Abyss” nie byłem przekonany do całości, ale potem akcja się rozkręciła, nabrała klimatu niczym z dzieł Juliusza Verne’a i zaczęła pozytywnie zaskakiwać. Ciąg dalszy utrzymuje zarówno ten trend, jak i znakomity poziom, dostarczając świetnej rozrywki, która spodoba się miłośnikom dobrej fantastyki. W szczególnie takiej, opartej na niezwykłej wyprawie, która wiedzie nie tylko ku osiągnięciu konkretnego celu, ale także i dorosłości.

Niemal dwa tysiące lat temu na nieznanej wyspie na południowym morzu Beoluskim odkryto ogromną rozpadlinę o średnicy kilometra. Nikt nie miał jednak pojęcia, jak głęboka jest ta dziura ziejąca w ziemi, a co więcej chroniło ją pole siłowe, uniemożliwiające obserwację z powietrza. Dlatego miejsce to zaczęło przyciągać wszelkiej maści rządnych przygód ludzi i badaczy, chcący odkryć tajemnicę systemu jaskiń nazwanego ostatecznie Otchłanią. Doprowadziło to do osiedlenia się tam wielu z nich i zaludnienia terenu, który obecnie przypomina typowe miasta. Ludzie żyją tu z odkrywania sekretów Otchłani, ale nie jest to zajęcie bezpieczne. Wszędzie czają się krwiożercze bestie i inne zagrożenia, ale na śmiałków czekają też pewne nagrody – dziwne relikty, których przeznaczenia nikt nie rozumie.
Jednym z takich śmiałków jest dwunastoletnia Rika, córka jednej z największych badaczek Otchłani, która porzuca wszystko i w towarzystwie chłopca-robota wyrusza w głąb rozpadliny. Nie ma do tego predyspozycji, ale wbrew opinii wszystkich wierzy, że jej matka gdzieś tam wciąż żyje i zamierza im to udowodnić. Ich tropem podąża ekipa poszukiwawcza, ale Rika i Reg nie poddają się i w końcu osiągają poziomy Otchłani, o których dotąd nawet nie marzyli. Wiedzą jednak, że z tej wyprawy nigdy nie wrócą żywi, a na dodatek spotkanie z Ozen nie tylko może oznaczać koniec ich drogi, ale także wywraca życie Riki do góry nogami…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/03/made-in-abyss-2-akihito-takushi.html

GDYBY VERNE TWORZYŁ MANGI

Biały gwizdek Ozen, pokonywanie poziomów Otchłani, niebezpieczne stwory... czekam z niecierpliwością na kolejne tomy! :)

Wciągający tom, choć jak dla mnie akcja trochę za szybko się toczy(znaczy przeszkody za szybko zostają pokonane),mimo wszystko polecam♥

Czy można zawsze wszystko jest jakie jest? Czy faktycznie rozwiązanie jest takie proste? Gdzie dotarli jeszcze ludzie? Drugi tom ciągnie w głąb czeluści i wciąga w coraz większe zawiłości historii.

Na półkach: , , , , , ,

Ozen jest tui straszniejsza niż w anime.

Ozen jest tui straszniejsza niż w anime.

• Manga
  • Mangi