Czy słonie dają klapsy? Fascynujące rodzicielstwo zwierząt

Okładka książki Czy słonie dają klapsy? Fascynujące rodzicielstwo zwierząt Marta Alicja Trzeciak
Okładka książki Czy słonie dają klapsy? Fascynujące rodzicielstwo zwierząt
Marta Alicja Trzeciak Wydawnictwo: Feeria Science popularnonaukowa
popularnonaukowa
Feeria Science
2018-11-14
2018-11-14
slonie przyroda zwierzęta

Bardzo ciekawa, napisana przystępnym językiem.

Bardzo ciekawa, napisana przystępnym językiem.

Na początku czytania miałam wrażenie, że autorka ma spisane ciekawostki na temat zwierząt, które dosyć nieudolnie próbuje skleić w spójny tekst i bardzo się męczyłam. Mniej więcej od połowy było znacznie lepiej i się wciągnęłam, dodatkowo po lekturze mam kilka cennych wskazówek od słoni i ptactwa jak być lepszą mamą :)

Macierzyństwo i ojcostwo w wydaniu zwierzęcym, ciekawa perspektywa.

Macierzyństwo i ojcostwo w wydaniu zwierzęcym, ciekawa perspektywa.

Autorka w bardzo przystępny sposób opisuje rodzicielstwo u wybranych, nieoczywistych gatunków. Czyta się bardzo przyjemnie, ucząc się wiele o zwyczajach zwierząt. Polecam serdecznie :)

Fantastyczna książka. Dużo bardzo ciekawych informacji o rodzicielstwie w świecie zwierząt. Wiadomo - nie jest to obszerna naukowa monografia, tylko raczej każde z zagadnień jest ledwie liźnięte, ale nadal czyta się to arcyciekawie. Polecam fanom stylu Janiny Bąk - może nie ma aż tak dużo dygresji, ale nadal jest lekko i bardzo informatywnie.

Bardzo ciekawa! Dowiedziałam się z niej naprawdę wiele :) Świat zwierząt jest niesamowicie interesujący. W tej książce znajdziecie ogrom wiedzy i ciekawostek - wiele razy podczas lektury byłam zaskoczona i natychmiast musiałam podzielić się jakąś dopiero przeczytaną informacją z bliskimi :) Polecam każdemu zainteresowanemu tematem zwierzaków bądź rodzicielstwa. Ja, będąc aktualnie w ciąży, jestem zachwycona, bo wiele tu także nawiązań do naszego ludzkiego rodzicielstwa. A jednak jest to dla mnie świetna odskocznia od typowych poradników dla rodziców ;)

Dla zafascynowanych biologią, zwierzętami i rodzicielstwem

Dla zafascynowanych biologią, zwierzętami i rodzicielstwem

Świetna pozycja, która pozwala na spojrzeć na swoje, ludzkie rodzicielstwo przez pryzmat tego jak to robią zwierzęta. Spis treści stworzony na 3 sposoby pozwala nam na czytanie książki po kolei, czytając odpowiedzi na stawiane pytania lub skupiając się na poszczególnych gatunkach zwierząt.

Książka świetna, bardzo dobrze i szybko się ją czyta. Sporo nowych dla mnie informacji, przekazane w bardzo przystępny sposób, całość naprawdę fajnie technicznie opracowana - "otagowany" tekst książki, można łatwo wyszukać informacje. Fajnie pomyślana i zrealizowana. Chyba jedna z niewielu książek popularnonaukowych, opracowanych przez polskich autorów, która naprawdę wiele wnosi i dobrze się czyta.

Napisana z humorem i w ciekawy sposób przedstawia meandry rodzicielstwa zwierząt. Autorka wielokrotnie odnosi ich zachowania (np. słoni, makaków) do zachowań rodziców ludzkich. Pokazuje ich różnice i podobieństwa.

• Zwierzęta
  • Nauka
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Czy słonie dają klapsy? Fascynujące rodzicielstwo zwierząt