Cukiernia pod Amorem. Hryciowie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Cykl: Saga o Gutowie (tom 3)
2018-11-09
2011-10-01
Prószyński i S-ka
Literatura polska rodzina tajemnica saga rodzinna

2018-11-09
Prószyński i S-ka
Literatura polska rodzina tajemnica saga rodzinna

Kup książkę

Kolejny raz nie zawiodłam się. Trzecia część "Cukierni pod Amorem" okazała się równie wciągająca jak poprzednie.Tym razem przenosimy się w czasy drugiej wojny światowej, a perypetie bohaterów uświadamiają nam trudy ówczesnej rzeczywistości. Najwięcej uwagi Małgorzata Gutowska-Adamczyk poświęca tym razem Ginie, Adamowi Toroszyn, rodzinie Cieślaków oraz Hryciów. W powieści...

Ksiazka bardzo mnie wciagnela, Jak zwykle bogate opisy i dazenie do odkrycia tajemnicy.

Bardzo mi się podobała. Zagadka, którą próbowała rozwiązać Iga w końcu znajduje swoje rozwiązanie, chociaż do ostatniej chwili nie mamy pewności co się stanie. Wojenne "przygody" bohaterów, tułaczka po Europie, walka z wrogiem i trudne wybory, które zaważą na całym życiu bohaterów... Dużo się dzieje, a wszystko dobrze napisane i trzyma czytelnika w napięciu.

Nie doczytałam - moim zdaniem ewidentnie zabrakło autorce pomysłu na dalsze poprowadzenie losów bohaterów mimo że lata II wojny światowej, PRL-u oraz początek lat 90. dawały nadzieję na smakowite zakończenie serii i, przede wszystkim, intrygujące wyjaśnienie tajemnicy pierścienia.
Zamiast z doskonałym ciastem fabularnym miałam tutaj do czynienia raczej z zakalcem.

Serię (wtedy jeszcze była to trylogia) czytałam wiele lat temu.
Pierwszy tom mnie oczarował, zachwycił, także pod względem oddania detali historycznych.
Drugi był nierówny (za mało Cieślaków i wydarzeń z 1995 roku), ale wciąż czytało mi się go dobrze, choć zaczął przypominać faktograficzną kronikę. Natomiast tom trzeci mnie rozczarował - zbiór suchych faktów, za mało w...

Trzecia część sagi rodzinnej urzekła mnie równie mocno co poprzednie. Z wielkim oczekiwaniem oraz zainteresowaniem śledziłam dalsze losy rodzin Zajezierskich, Cieślaków i Hryciów. Akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych - w okresie II wojny światowej jak i okresie powojennym oraz w teraźniejszości. Iga wciąż walczy z tajemnicą odnalezionego pierścienia, poznając...

Przesłuchane z przyjemnością. Zarówno ze względu na głos lektorki, jak i treść. Jedynie zakończenie rozczarowuje, lecz cóż, czasami tak bywa.

Super bardzo fajna i polecam.

Piękna , odrobina historii wpleciona zgrabnie w losy bohaterów , muszę koniecznie przeczytać inne pozycje tej autorki . Polecam . Ilusia

3 907
    1 264