Mia Ziemianka

Mia Ziemianka
DROGAMOVIE
2018-11-18
2018-11-18
przygoda podróże religie świat marzenia dzieci miłość przyjażń wiara edukacja różnorodność miaziemianka

O rzeczach ważnych jak różnorodność religii, miłość, śmierć i poznanie świata poprzez podróże, napisane bez oceny, z miłością do świata i ludzi. Mia Ziemianka wzruszyła mnie, bajkowo ilustrowana książka która przenosi w magiczny piękny świat i mówi o rzeczach najważniejszych, nie tylko dla dzieci.

Bardzo dobra, pouczająca lektura ze wspaniałymi malunkami w środku. Otwiera Cię, każe przemyśleć swoje podejście do pewnych spraw na nowo. Pomaga dzieciom być bardziej tolerancyjnymi wobec różnorodności ludzi, ich kultur i wierzeń.
Nie jest to płaska historia, właśnie takie są potrzebne w dzisiejszych czasach do edukacji młodych pokoleń oraz w poszerzaniu myślenia u rodziców.
Jak najbardziej polecam. Był to czas bardzo dobrze spędzony!

Czytając tę opowieść swoim dzieciom, które stale zadają pytania, reakcje między mną a młodymi osobami dały mi osobiście, wiele do przemyślenia....

Jestem wdzięczna, że trafiłam na tak piękną opowieść. Moje serce się uradowało! Były też i momenty wzruszenia :)
Przeżyłam tę wspaniałą podróż wraz z niesamowitymi przyjaciółmi, których poznałam w tej książce. Zanurzyłam się w tej historii po uszy.
Czytanie jej daje mnóstwo radości, pomaga w głębszym zrozumieniu pewnych mechanizmów, poszerza nasze spojrzenie na tematykę m.in. religii.
To genialny przekaz, mówiący, jak wiele - drzemie w nas pokładów mocy do tworzenia własnej rzeczywistości. Jak ogromną siłę mają marzenia i otwarta ścieżka.
Nasza planeta potrzebuje więcej autorów, którzy mają tak wspaniałą wyobraźnię i w niesamowity sposób potrafią przelać to na papier. Ułożyć spójną, wciągającą historię i wykreować - barwnych bohaterów.
Wspaniałe w niej są również obrazki, coś niesamowitego - doskonałe dopełnienie, tej jakże interesującej fabuły.
Nałogowi czytelnicy książek wiedzą, jak to jest, gdy się łatwo nie da odłożyć czytanej lektury na bok. Jest tak wciągająca, że nie można się doczekać, aby skończyć obowiązki, pochwycić ten wolumin w dłonie i zanurzyć się w świecie opowieści. W tym przypadku - właśnie tak się dzieje. Tu wszystko jest możliwe, nie ma barier, nie ma zakazów/nakazów, ponownie - można poczuć się wolnym.
Taka lektura pozwala odkryć siebie na nowo, zrozumieć i spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy.
"Mia Ziemianka" przynosi nie tylko radość, ale również - swego rodzaju oczyszczenie, zerwanie blokad, znacznie głębszy ogląd rzeczywistości. Poczułam, że moje wewnętrzne dziecko jest bardzo zadowolone z takiej uczty dla duszy. Gorąco polecam! Lektura jest wciągająca, niesamowita i wielowymiarowa. Powrócę do niej jeszcze nie raz - bo zawiera uniwersalne przekazy, o których czasami człowiek zapomina. Każdy - nie tylko młody człowiek - powinien po nią sięgnąć <3

• DZIECI

Anna K. Maciejowska Mia Ziemianka Zobacz więcej