Namaskaar, we love Bolly!

Okładka książki Namaskaar, we love Bolly! Nina Nirali
Okładka książki Namaskaar, we love Bolly!
Nina Nirali Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2018-01-01
2018-01-01

Mamy tutaj kilkoro bohaterów... Akcja dzieje się teraz i działa się w przeszłości, więc mamy wzgląd nie tylko na Antoine'a, ale i jego córkę. Każde z nich przeżywa coś niezwykle pięknego, osobistego, ale i bolesnego, że aż serce się kraje na samą myśl. Jest to bohater, moim zdaniem zbyt... porywczy? Może nie gwałtowny, ale nie myśli nad tym co robi, a jak już ruszy szare komórki to zdecydowanie za późno. I tak przelatuje mu życie, co jest przykre... Polubiłam go, ale nie zachwyciłam się jego postawą.

Z kolei Prisha to kobieta, którą po części rozumiem. Gdybym była w jej sytuacji, zapewne postąpiłabym identycznie. Ale czy później, gdy wszystko się potoczyło tak, a nie inaczej zrobiłabym identycznie? Chyba nie. Polubiłam ją, ale nie oddałam jej całej sympatii. Ponieważ...

To Rajkumar zdobył moje serducho i swą skromnością, zawstydzeniem, charakterem. Cała jego postawa mnie sobą oczarowała i chciałabym jeszcze kiedyś poczytać o nim. Kto wie, może autorka napisze coś z tym chłopakiem w roli głównej? Marzy mi się. :D

Valerie to dziewczyna, córka Antoine'a, która również była miła, uśmiechnięta i szczerze mówiąc jej entuzjazm i optymizm zaraził mnie. Takich pozytywnych bohaterek potrzeba więcej!

Ciesze się, że Nina postawiła na wyraziste postacie, które różnią się od siebie. Nie są neutralne i takie same, więc to kolejny plus dla całości.

Podoba mi się również to, co autorka chce nam przekazać poprzez historię tej czwórki, wyżej wymienionych bohaterów. Oczywiście każdy odczyta sens po swojemu, inaczej odbierze pewne sprawy, ale wydaje mi się jednak, że nasze zdania będą bardzo do siebie podobne. W tej historii mamy ukazaną miłość, jej efekty, gdy postąpimy tak, a nie inaczej. Mamy też wymienionych kilka hinduskich zwyczajów, które tak naprawdę znamy nie od dziś. I nie tylko nas to zasmuca, ale jak muszą się czuć kobiety i mężczyźni, gdy już w dniu urodzenia ich rodziciele wiedzą, komu dadzą do ożenku swoje dziecko? To jest przykre, bardzo. :( Taka sytuacja była i w tej książce, więc częściowo poczujecie się jak w Indiach, bo czuć ten klimat.

Zwiedzicie również piękny Paryż. :) Wycieczka kulturowa, której nie wolno przegapić Moi Drodzy.

Cała recenzja na blogu!

• Kupić
  • Czekam cierpliwie:)

Dodaj cytat z książki Namaskaar, we love Bolly!