Światła w jeziorze

Okładka książki Światła w jeziorze Małgorzata Lisińska
Okładka książki Światła w jeziorze
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Inanna Cykl: Miłość w Tychach (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Miłość w Tychach (tom 1)
Inanna
2018-12-10
2018-12-10
romans literatura kobieca komedia romantyczna

Komedia romantyczna. Zabawna historia Karoliny, która po dłuższej przerwie w relacjach damsko-męskich nagle staje przed dylematem, którego spośród dwóch adoratorów wybrać. A wybór nie jest prosty. Oj nie.

Recenzja: Ja trochę zmieniłam kolejność i zamiast pierwszą czytam jako trzecia książkę. Moja faworytką wśród bohaterek jest Magda, z części "Piekielnie po włosku". ❤️❤️❤️ Natomiast jeśli chodzi o tą część - Karo najlepsza przyjaciółka Magdy, która staje na rozdrożu gdzie aż dwóch pewnych siebie "samców alfa" walczy o jej względy. Piękna inteligentna, która będzie musiała porzucić na chwilę tabelki w excela i podjąć decyzję do kogo należy jej serce. ❤️ Znacie, czytaliście ....? Deszcz za oknem więc idealna pora brać się za dobrą książkę, polcajka 🔥❤️😍

jeziorze"@wydawnictwoinanna

Roz.3
Wtorkowy poranek obudził mnie deszczem.Miotany wiatrem a to tłukł w szyby,a to zamierał by po chwili zacząć od nowa.Gdybym była romantyczną nastolatką,zaczytaną w Zamierzchu,pewnie uzałabym to za znak.Ot,niebo płacze nad moją postrzępioną,osamotnioną duszą...I chociaż od lat nie czytałam sentymenatlnych książeczek,bo miałam zbyt wiele,odziedziczonego po tatusiu,zdrowego rozsądku we krwi,ze wstydem  muszę przyznać,że taka myśl przemknęła mi przez głowę.Leżałam przez chwilę,zagrzebana w pościel,i patrzyłam na ciężkie granatowe chmury.Miekkie ciepełko łóżka mocno kontrastowało z ponurym krajobrazem.Poduszka szeptała zalotnie,kołdra otulała....
....
Główna bohaterka  jest zakochana w swoim koledze z pracy Kubie,mimo że od roku pracują w jednym biurze nie zamienili ze sobą żadnego słowa. Pewnego dnia Karolina była na placu zabaw z bratankiem i poszli na lody,niespodziewanie spotyka tam właśnie Kubę i wszystko zaczyna się zmieniać,ale żeby nie było tak idealnie pojawia się Roberto który od tej chwili będzie z nimi pracował.
Jak potaczą się losy Karoliny?
Czy Kuba wyzna to co czuje?
Czy Roberto odpuści?
Karolina będzie miała wiele do przemyślenia i dlatego nie napiszę nic więcej,zostawiam Was z tymi pytaniami 😉
  Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem jest to romans który doprowadzi Was do śmiechu ale i w pewnym momencie do łez.Czytając raz było mi żal Karoliny a zaraz myślałam a sama tego chciałaś to teraz masz 😉.
Kiedy pierwszy raz czytałam książkę tej autorki trafiła w moje gusta dlatego czytam jej inne pozycje starsze.Mam swoje autorki które są przeze mnie cenione i do nich dołącza Gosia Lisińska .
Moja ocena 4,5/5

jeziorze"@wydawnictwoinanna

Roz.3

Podobała mi się historia Karoliny, chociaż na ogół trójkąty miłosne strasznie mnie irytują. W tym wypadku do końca nie wiedziałam kogo wybierze Karolina i samej ciężko było mi stwierdzić, kto jest lepszy, ponieważ naprawdę polubiłam Kubę i włoskiego przystojniaka.

Karolina od roku podkochuje się w swoim koledze z pracy. Codziennie spędza godzinę w łazience, żeby mieć perfekcyjny makijaż i ułożone włosy. Pewnego dnia, spaceruje przy Jeziorze Paprocańskim ze swoim bratankiem. Czarek lat 5 błaga ją, żeby kupiła Mu lody. I taka brudna od dziecięcych łapek i smarków, rozczochrana, kogo spotyka przy budce z lodami? A jakże - swój obiekt westchnień, Kubę!
Oczywiście, żeby było jeszcze zabawniej (Karo miała nudne życie przez dwa lata, to wystarczająco długo, prawda?),w pracy pojawia się nowy obiekt westchnień - przystojny Włoch, który od razu zwraca uwagę na Karolinę... I co teraz ma począć kobieta, przy takiej "klęsce urodzaju"?
Polecam, dawka śmiechu gwarantowana od pierwszych stron!

Takie to nijakie. Nawet nie do końca wiadomo o czym. Mamy Karolinę, która miota się między dwoma mężczyznami, z czego do jednego wzdycha rok, a nie mogła do niego zagadać, a do drugiego od "kilku sekund". Sądzę, że potencjał był, ale się zmarnował. Bohaterka jest niestabilna emocjonalnie, a jej zachowanie częściowo tłumaczone jest przez okres - słabo. W dodatku sporo tu niezdrowej relacji z rodzicami - dziewczyna od dawna jest dorosła, a przyjeżdża do nich dzień w dzień, słucha wykładów matki na temat poślubienia faceta poznanego chwilę temu... Czyta się okej, fajnie, że akcja rozgrywa się na Śląsku, ale sama historia - słabo.

👍

👍

Szkoda, bo początkowo zapowiadało się, że główna bohaterka to kobieta z krwi i kości, którą będą zajmować rożne aspekty życia, a nie tylko mężczyźni. Niestety nawet o jej pracy dowiadujemy się niewiele - siedzi w Excelu i ciągle sporządza szefowi wykresy i tabelki, ale jakie, o czym? Nie dobrnęłam nawet do zwyczajowej setnej strony.

63/2021

63/2021

Szybko się czyta, fajna historia, polecam

Szybko się czyta, fajna historia, polecam

Dodaj cytat z książki Światła w jeziorze