Nie ma cię w moich łzach

Okładka książki Nie ma cię w moich łzach Tadeusz Szczepaniak
Okładka książki Nie ma cię w moich łzach
Tadeusz Szczepaniak Wydawnictwo: Astrum poezja
literatura polska poezja polska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

2099

Po raz kolejny próbuję poczuć poetyckie strofy... Czy kiedyś mi się to uda? Liczę, że tak, ale chyba jeszcze nie tym razem. Dlatego, jako początkujący czytelnik poezji i tym razem nie wystawiam oceny, bo nie czuję się w tej mierze kompetentna.

Tomik liczy kilkadziesiąt wierszy, podzielony jest na dwie części: "Nie ma cię w moich łzach, bo jesteś w moim sercu" i "Nie ma cię w moich łzach, gdyż już cię nie pamiętam". Te tytuły mówią same za siebie.
Czytając notkę wydawniczą, miałam nadzieję na piękną poetycką przygodę, ale niestety - może dlatego, że nie jestem koneserem poezji - poczułam się nieco zawiedziona. Dla mnie niektóre wiersze są kanciaste, aby nie powiedzieć toporne, jakby pisane na siłę, jak gdyby autor chciał nam przekazać swoje uczucia, ale brakowało mu słów. Niektóre zwroty, porównania i skojarzenia do mnie zupełnie nie przemówiły, nie czułam ich. Może ja zwyczajnie nie mam duszy ...? A może dlatego, że poeta w ogóle nie używa znaków interpunkcyjnych, przez co trudno niekiedy uchwycić przekaz...?

Ale jest kilka wierszy, które mnie urzekły i poruszyły, które oddają głębię smutku i rozpaczy po zmierzchu miłości, rozstaniu, w obliczu samotności, które czyta się rozumiejąc intencję poety (Kryształowy tylko wazon, Żal się rozstać, Światu zbyteczny).

• Biblioteczka domowa - papier
  • Książki 52/2018
  • Poezja

Dodaj cytat z książki Nie ma cię w moich łzach