Pajączek Kędziorek. Jak pokochać osiem nóżek

Debit
2017-01-01
2017-01-01
Agata Janiszewska

" Może nie lubimy tego, czego się boimy, a boimy się tego, czego nie znamy. Może nie balibyśmy się wcale, gdybyśmy zrozumieli, że każdy jest, jaki jest. I trzeba takim go przyjąć."

Jest to bardzo ciepła i pouczająca historia nie tylko dla najmłodszych ale również dla dorosłych. Dzięki niej dziecko nauczy się akceptować nie tylko siebie ale również innych w swoim otoczeniu. Ponieważ każdy jest inny, każdy ma swoje zdanie, każdy lubi coś innego, inaczej mówi, inaczej wygląda. Nie oznacza to jednak, że mamy nie lubić tej osoby z tego powodu, że jest inna. Ani jej się bać. Ale powinniśmy dać szansę tej osobie, może się okazać że nie jest taka zła i zostanie naszym najlepszym przyjacielem.

Pajączek na swoje pytanie otrzymał wiele różnych odpowiedzi. Jednak to on sam musi dojść do tej właściwej. Tak samo jak dziecko musi się nauczyć wyciągać właściwe wnioski, dążyć do wyznaczonego celu, zadawać pytania by poznać otaczający nas świat.

Bardzo polubiliśmy tą książeczkę. Jest to jedna z ostatnio najczęściej przez nas kartkowana historyjka. Może dzięki niej i ja się w końcu przestanę bać pająków i nie będę reagowała okrzykiem przerażenia na ich widok. No bo w końcu co takie małe stworzenie może nam zrobić?

Książeczka do tego wszystkiego jest naprawdę pięknie wydana. W dużym, kwadratowym formacie i z pięknymi ilustracjami w żywych kolorach. Jak dla mojego dwulatka jest troszkę dużo teksu. A jednak mimo tego potrafi wysiedzieć i wysłuchać całej opowieści. Czasem zdarza mi się skracać tekst, gdy widzę że zaczyna się niecierpliwić. Są to jednak pojedyncze przypadki. Książeczka na pewno będzie odpowiednia dla dzieci już troszkę starszych, które nie będą miały problemu z wysłuchaniem całości, od początku do końca.

Naprawdę warto zwrócić na nią uwagę. Ma wiele do zaoferowania, uczy i bawi. A to jest najważniejsze w każdej historyjce dla dzieci. Aby miała morał. I aby dawała radość.

zabawna książeczka z mądrym przekazem i ciekawym głównym bohaterem (: dzięki krótkiej formie jest idealna do czytania przed snem!

• Julianka
  • Bajki