Dawid Copperfield

9788381194198
Psychoskok
klasyka
9788381194198

Znakomita powieść. Szkoda, że teraz Dickens jest niedoceniany. Właściwie znana jest tylko jedna z Jego Opowieści wigilijnych czyli "Kolęda" i to głównie za sprawą licznych ekranizacji.
Gonimy za nowościami, a klasyki nie cenimy i nawet nie próbujemy poznać, z góry zakładając, że to nuda i nie nadaje się do czytania.
PS. Piszę to samo, co przy pierwszym tomie, bo przecież to...

Przeczytana, na półce:)

Klasyka w najlepszym tego słowa rozumieniu. Powieść o wciągającej akcji, pełna ciekawie zarysowanych postaci z różnych grup społecznych, o różnych charakterach i typach osobowości. Do tego jeszcze opis starego Londynu (i nie tylko), domów, mieszkań, sklepów, barów, posiłków, podróży, życia codziennego, kultury i obyczajów w Anglii pierwszej połowy XIX wieku.
Dickens,...

Zgadzam się z opiniami innych czytelników, że książka się troszkę zestarzała. Niemniej jednak czytanie jej dostarcza wiele przyjemności i pozwala przenieść się w miejsu i czasie. Wszelkie nazwy gegraficzne istnieją w rzeczywistości, co dodatkowo pobudza zainteresowanie.
Mnie oczarował przede wszystkim piękny styl, ale także postaci tak różnorodne i wyjątkowe, a czasem wręcz...

Książka opasła i trochę się już zestarzała, bohaterowie mają zupełnie inne problemy niż współcześni ludzie. Podczas czytania trochę mnie męczyła, ale... kiedy już skończyłem, to poczułem smutek, że to już koniec. A to chyba bardzo dobrze o niej świadczy.

Są książki, które się nie starzeją - ta do nich nie należy.

100 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią.
nr.39, 2019
👍Arcydzieło👍

Nie będę się rozpisywał - cudowne, monumentalne dzieło. Jak przystało na XIX-wieczną powieść, dużo lukru, cukru i moralizatorstwa, ale w zjadliwej formie. Ostatnie 15-20 rozdziałów trąci już tanim romansem, ale nadal czyta się wspaniale. Żałuję, ze przeczytałem tę książkę ze 30 lat za późno. Jest to książka typu nasza Trylogia - wraca się do tego co kilka lat, czyta od...

Nie mogę uwierzyć, że moja przygoda z Davidem Copperfiedlem dobiegła już końca. Naprawdę zżyłam się z tym bohaterem oraz z jego przyjaciółmi.
Czuję, że będzie mi czegoś brakować.

Ten tom rozwiązuje już całą akcję i praktycznie wszystkie wątki- jest to bardzo satysfakcjonujące, zwłaszcza dla tych, co nie lubią niedokończonych historii. Spodziewałam się takiego końca, bo...

Dyskusje

3 096