James Clear Wydawnictwo: Penguin Random House popularnonaukowa
popularnonaukowa
angielski
nawyki rozwój osobisty prokrastynacja

Po prostu o nawykach.

"Atomic habits' to żadna wiedza tajemna, żadna "magiczna metoda". Ba, nie znalazłem tam nawet żadnej odkrywczej rady - ludzie to wszystko wiedzą tylko zamiast wziąć się do roboty to wolą czytać na ten temat...
Kompletnie nie rozumiem podniety innych Czytelników.
Śmierdzi mi bezrefleksyjnym łykaniem kołczo-treści.
Ocena stanowczo zawyżona.

IMO szkoda...

Bardzo dobra ksiazka. Daje ocene 9, poniewaz moim zdaniem, jest to jedna z lepszych ksiazek w dziedzinie przyzwyczajen.
Krok po kroku przedstawia mechanizmy budowania dobrych i pozbywania sie zlych nawykow. Przedstawia psychologiczne aspekty naszych dzialan. Ksiazka bogata w przyklady.
Dodatkowym argumentem za tak wysoka ocena jest to, ze ksiazka zmienila moje podejscie do...

Przewodnik jak krok po kroki stworzyć nowe pozytywne nawyki i pozbyć się tych negatywnych.

Świetna książka!

Moim zdaniem jest to najlepsza książka na temat budowania nawyków.

Extra - daje wgląd w to jak działa nasz mózg, jak formułujemy sobie przyzwyczajenia te oczywiste i te nieoczywiste. Dla wszystkich, którzy nie lubią marnowania czasu i/lub lubią uczyć się nowych rzeczy!

Interesujące podejście do omówienia procesu tworzenia się nawyków. Autor definiuje nawyki oraz omawia wszystkie kolejne etapy tworzenia się naszych nawyków, pokazuje co zrobić aby wychwycić, które z naszych nawyków są nieprawidłowe oraz co zrobić aby się ich pozbyć lub co zrobić aby wypracować u siebie nowe, lepsze nawyki. Niektóre elementy książki są zbyt filozoficzne,...

Zmienia podejście do wykonywanych codziennie czynności. Mimo zainteresowania tematyką produktywności od kilku lat, dowiedziałam się jak spojrzeć swoje nawyki z innej perspektywy. Naprawdę warta przeczytania!

Podręcznik, który pozwoli Ci raz i skutecznie wdrożyć dobre nawyki i pozbyć się tych złych.

Trochę rozwleczona, przynajmniej dla mnie. Ale jeśli ktoś nie walczył nigdy z nałogami i nie tworzył nowych nawyków to faktycznie może dodać jedną albo i dwie gwiazdki. Dość dobrze są tu zebrane wszystkie współczesne analizy i metody radzenia sobie z "programowaniem" siebie.

• 2019
  • 2020