Wspominam i niczego nie żałuję

Okładka książki Wspominam i niczego nie żałuję Helena Vondráčková
Okładka książki Wspominam i niczego nie żałuję
Helena Vondráčková Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
2009-01-01
2009-01-01
Justyna Wodzisławska

Żadnych skandali, zdrad, romansów, niechcianych ciąż. Bardziej opowiastka niz biografia, takie pitu pitu.

Autobiografia najbardziej na świecie znanej czeskiej, wcześniej czechosłowackiej, piosenkarki - Heleny Vondrackovej. Najwięcej dowiedziałem się z kalendarium umieszczonym na ostatnich 6 stronach. Te wzmianki zaowocowały najlepszymi faktami, m.in. o tym, że Vondrackova była Grizabellą w czeskiej wersji musicalu "Cats", że śpiewała czeskie covery piosenek ABBY, Roberty Flack czy Petuli Clark.
Właśnie, wzmianki. Zabrakło tego w książce, która jest bardzo chaotyczna i niespójna. Opowieści sprzed lat (a przecież, jak wskazuje tytuł, miały to być wspomnienia) są raczej wybiórcze, zatarte, objęte silną autocenzurą, i ustępują przed teraźniejszością, wydarzeniami niedawnymi. Vondrackova rozlicza się też w tej książce ze swoimi upiorami i reminiscencjami, jakimi byli paparazzi, z którymi się sądziła, byli partnerzy, czy brat i ojciec, z którymi zerwała kontakty.
Zabrakło wielu wspaniałych wspomnień i chwil, które niewątpliwie autorka-bohaterka przeżyła. Czemu nie podzieliła się nimi z czytelnikami? Szkoda.

Autobiografia ,ale nie zachwyciła mnie szczególnie....

Autobiografia ,ale nie zachwyciła mnie szczególnie....

• Przeczytane w 2019
  • 2012 rok
  • Autobiografie/Biografie/Wspomnienia
  • 2015
  • Czechy
  • Babcia

Dodaj cytat z książki Wspominam i niczego nie żałuję