Dziewczyna na klifie

literatura piękna
2019-02-04
Marzenna Rączkowska
Marzenna Rączkowska miłość poronienie losy rodzina pojednanie

Nie oczarowała mnie tak jak „Róża północy”, ale z pewnością to pozycja warta przeczytania. Książka przepełniona uczuciami, rodzinnymi historiami i tajemnicami, siłą rodzinnej miłości.
Akcja książki toczy się w urokliwej Irlandii. Poznajemy tu dwie rodziny, mieszkające w niedalekiej odległości, ale bardzo oddalone od siebie poprzez konflikty z przeszłości i pozycję...

Piekna historia ❤

Przeczytalam. Krotko- to taka nieskomplikowana powiesc na bardzo nudny wieczor.

To było tak słodkie, że żadnego ciastka nie tknę przez co najmniej miesiąc. Moim zdaniem Autorka, którą lubię za serię o Siedmiu Siostrach trochę przesadziła. W tej opowieści jest prawie wszystko duszoszczypatielne. Miłość, choroba, śmierć, tajemnice i sekrety. No i oczywiście jest dziecko, wokół którego się wszystko kręci. Jest przy tym takie mądre, cudowne, zdolne, że...

Jedna ze słabszych powieści Lucindy. Niby zawiera wszystko, co można powiązać z jej twórczością: zawiłe rodzinne losy, trudne związki, poszukiwanie własnych korzeni; ale tej książce na tle reszty twórczości wyjątkowo brakuje "klimatu". Aż chce się powiedzieć "ale to już było..."

Piękna historia, warta uwagi i przeczytania.
To moja druga książka tej autorki i sięgnę po kolejną.🙂

Książka różni się od tych, jakie dotychczas przeczytałam. Zainteresowała mnie historia kobiet i ich pokoleń.
Grania (główna bohaterka) podjęła mnóstwo ważnych decyzji dzięki którym pomogła nie tylko sobie, ale też innym. W rozsądny i dojrzały sposób podchodziła do wielu sytuacji.
Dla mnie jest to powieść na duży plus!

Książkę szybko się czyta i jeszcze szybciej się o niej zapomina. Tanie, naiwne romansidło, infantylni bohaterowie, nielogiczne decyzje, historia nudna jak flaki z olejem.

Szukałam czegoś, co zastąpi mi moją ukochaną Kate Morton i znalazłam Lucindę Riley.
Na pierwszy rzut oka jest podobnie: historia rodziny, dwutorowa akcja (przeszłość i teraźniejszość), tajemnice i sekrety, wątek miłosny.
I to naprawdę nie jest zła książka, wciągnęła mnie, (chociaż końcowe rozdziały były już mocno przesłodzone i lekko irytujące) ALE przy twórczości Kate...

Piękna, wzruszająca, momentami ciut za mocno sentymentalna, ale co tam, łezkę uroniłam 😭
Powieść polecam przeczytać w niedługim okresie czasu, ponieważ toczy się dwutorowo, obfituje w wydarzenia, a drzewa genealogiczne obu rodzin, nie dość, że są skomplikowane🤔, to jeszcze przeplatają się niczym gałęzie drzew zbyt blisko posadzonych 😉

Dyskusje

• 2019