Dzika Mrówka pod żaglami

Okładka książki Dzika Mrówka pod żaglami Andrzej Perepeczko
Okładka książki Dzika Mrówka pod żaglami
Andrzej Perepeczko Wydawnictwo: Book House Cykl: Dzika Mrówka (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Dzika Mrówka (tom 2)
Book House
2018-01-01
2018-01-01

Wesoły powrót do dzieciństwa. Uwielbiam Dziką Mrówkę, każdej pasji oddaje się na całego.

Z przygodami Dzikiej Mrówki (Marka) oraz Jego Brata bliźniaka (Jarka),mam przyjemność spotkać się już po raz trzeci. Tomy nie czytałam we właściwej kolejności - ale to nie ważne 😉 Bliźniaki, mieszkają w Gdańsku. Ich tata jest marynarzem, a mama - nauczycielką języka angielskiego. Chłopcy przeżywają niesamowite przygody, mają też głowę pełną pomysłów, nad czym ich rodzicielka, nieraz załamuje ręce. Jakie przygody tym razem czekają na naszych bohaterów?
Marek i Jarek właśnie wrócili do kraju po wakacjach, które spędzili na statku z tatą i załogą (tom 1). Na rozpoczęcie roku szkolnego trochę się spóźnili, jednak rozpoczęli ją oczywiście od barwnych opowieści (Dzika Mrówka oczywiście przesadził z tymi kolorami, no ale w końcu musi wprowadzić kolegów z klasy w podziw, prawda?). Niestety, jedno kłamstewko, demaskuje pan od przyrody...
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Na kolację wigilijną, mama zaprasza ciocię Irenkę oraz jej partnera. Podczas rozmów, tata bliźniaków opowiada o czasach, kiedy to pływał pod żaglami. Po jakimś czasie, mówi mamie, iż dostał zaproszenie na żeglarskie spotkanie kaphornowców. Dzika Mrówka z wielkim zainteresowaniem przysłuchuje się rozmowie rodziców, do której szybko się przyłącza. Chce wiedzieć jak najwięcej, żeglarstwo zaczyna go bardzo interesować. W końcu, to on idzie z tatą na to spotkanie. Co z tego wyniknie? Jakie niebywałe przygody na niego czekają?
Autor znów zaciekawił mnie swoją książką na tyle, że bez żalu poświęciłam jej wolny czas. Uwielbiam takie przygody. Pan Perepeczko opisał je tak dokładnie i wyraźnie, iż miałam wrażenie, że oglądam bardzo dobry film przygodowy dla dzieci. Nie szczędził przy tym humoru i zabawnych sytuacji. Były tez momenty napięcia, przez co książka wciąż intrygowała. Jestem pewna, że pasjonatom przygód i morskich fal, książka przypadnie do gustu. Fantastyczna lektura na czas wolny, ale tez wakacje! SERDECZNIE POLECAM!

Jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek :)

Jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek :)

• Dzieciństwo
  • Dzieci