Tragedie. Tom I

Sofokles Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Antoni Libera
Państwowy Instytut Wydawniczy
sofokles król edyp edyp w kolonos antygona tragedia klasyka dramat antyczny wielcy pisarze w nowych przekładach
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Antoni Libera

Na półkach: , , , ,

Komu podobały się tragedie greckie czytane za młodu w szkole niech pierwszy podniesie rękę. No właśnie, pewnie niewielu z was podniosło. Czy było tak przez język, jakim owe książki były napisane? Ja tak miałem. Nie podobał mi się język, którym były te książki napisane - tłumaczenia były straszne w przyswojeniu dla młodzieży. I o ile Króla Edyta i Antygonę znam, a raczej...

Obawiałam się tej książki ze względu na język, z którego została przetłumaczona, jednak zupełnie niesłusznie. "Tragedie" przeczytałam z największą przyjemnością, przede wszystkim właśnie ze względu na język. W końcu Sofokles stał się przyjemny w lekturze, a mimo tego nie traci na swojej wielkości.

• Starożytność
  • Opowiadania