Najczarniejszy strach

Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Myron Bolitar (tom 7) Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
Darkest Fear
kryminał, sensacja, thriller
2018-11-06
Andrzej Grabowski
W labiryncie kłamstw

Moja kolejna styczność z twórczością Cobena . Akurat ta pozycja nie była nadzwyczaj świetna ,ale i tak czytało się dobrze i udało się mnie zaskoczyć.

wspaniała

Strach o dziecko jest paraliżujący ale strach o własne dziecko po prostu zwala z nóg. Temat na fabułę wielokrotnie wykorzystywany przez piszących. Generalnie lubię czytać książki autorstwa Cobena. Ale ta pozycja jest jakaś schematyczna i przewidywalna. I na dokładkę takie niewyszukane dialogi. Brakowało mi napięcia i nawet Windsor Horne Lockwood III nie jest w stanie...

Odrobinę słabsza niż poprzednie z cyklu o Myronie, zakończenie okazało się odrobinę przewidywalne i odrobinę rozczarowujące, ale styl i dowcip Cobena wciąż na poziomie, dlatego warto dać jej szansę

Na półkach: , , , , , , ,

"Najczarniejszy strach" to bardzo zwięźle napisana, pełna świetnych dialogów i pochłaniającej uwagę tajemnicy, książka.
Tym razem jednak żarty, czy też bezczelne docinki Myrona nie śmieszyły mnie tak bardzo jak w poprzednich tomach.

Tempo akcji jest szybkie a suspensy liczne.
To sprawia że książka jest bardzo atrakcyjna.

Bohaterów znakomicie nakreśleno, słowa które...

Jak często książka Cobena budzi we mnie sprzeczne emocje. Bo z jednej strony życie Myrona Bolitara po raz kolejny robi fikołka i komplikuje się w sposób kompletnie niewiarygodny, a z drugiej strony intryga jest całkiem dobra, przerażająca i jak zawsze strasznie zawiła. Więc jeśli ktoś ma jeszcze szczyptę odporności na komplikacje w życiu Bolitara, to Najczarniejszy strach...

Takie sprawnie napisane czytadło, mało ambitne i raczej sztampowe, ale nie nuży.

Audiobook. Przypomnienie po latach. Zaskoczyło mnie, że nie pamiętam, ile tu jest tekstu o rodzicielskiej miłości, o uczuciach między dzieckiem i rodzicami. Sama intryga kryminalna mnie znużyła. Może dlatego nic nie zapamiętałam z tropienia psychopaty. Może i troszkę trąci myszą. Tylko to, co wtedy i dziś porusza, to zdefiniowanie, kto jest prawdziwym tatą.

Po Cobenie spodziewać się można majstersztyku. Tym razem nie zachwycił.

Zakup na fali szału cobenowskiego - poręczna wersja kieszonkowa na weekend. Z całej lektury zostało w pamięci, że rujnująca zemsta to nie wszystkie konsekwencje pewnego wieczoru sprzed 14 lat.

Dyskusje

8 427