Kuroshitsuji Tom 27

2018-11-30
Karolina Balcer

Okładka książki Psycho-Pass 2 #5 Akira Amano, Saru Hashino, Gen Urobuchi
Ocena 7,2
Psycho-Pass 2 #5 Akira Amano, Saru H...
Okładka książki Dr. Stone tom 1 Boichi, Riichiro Inagaki
Ocena 7,7
Dr. Stone tom 1 Boichi, Riichiro In...

O rany.

FABUŁA

Wracamy do retrospekcji, którą mieliśmy okazję rozpocząć w poprzednim tomiku. Retrospekcji, która opowiada nam prawdę o Cielu i jego pakcie z Sebastianem. Wracamy do dwóch identycznych chłopców, którzy po masowym morderstwie w rezydencji Phantomhive'ów, dostają się w ręce grupy pedofilów, którzy poza zabawami, wymyślili sobie wezwanie demona. A do tego, potrzebna jest ofiara, zatem nikt inny nie poświęci się dla tej zachcianki, jak jeden z bliźniaków. Kiedy potężny demon odpowiada na przywołanie okazuje się, że posłuszny będzie panu, który poświęcił najwięcej z całego towarzystwa. Tak oto Sebastian po drobnych negocjacjach zostaje sługą „Ciela”, który obiecuje zostać godną głową rodu Phantomhive i odebrać to, co jego.
A kiedy powrót do przeszłości dobiega końca możemy odnieść wrażenie, że dwoi nam się w oczach, bowiem mamy okazję zobaczyć niecodzienne spotkanie dwóch w miarę dorosłych już chłopców. Prawdziwego Ciela i jego brata, który „Cielem” był tylko dla pozorów. Po szybkich, choć niepełnych wyjaśnieniach do rezydencji wpada Scotland Yard i aresztuje podrabianego Ciela, razem z jego wiernym sługą Sebastianem.

OPRAWA GRAFICZNA

Oba tomiki są tak samo ładnie wykonane, jak poprzednie, co zresztą widzicie na zdjęciu. Nie ukrywam, że okładka dwudziestego ósmego tomu podoba mi się z tej dwójki bardziej. Na początku każdego tomiku otrzymujemy kolorową stronę, a potem klasycznie wchodzimy w czarno biały świat mangi. Kreska u Yany Toboso jest bez zmian, tak samo przyjemna, jak w pierwszym tomie. Nie da się też ukryć, że autorka doskonale wie, jak przekazywać emocje w swoich rysunkach. „Kuroshitsuji” od początku była mangą dość upiorną i mroczną, ale dopiero tutaj widzimy to bardzo wyraźnie. Chociaż mamy tu wstawki, które mają rozweselić cały ten grobowy nastrój, ale te nie do końca się sprawdzają

OPINIA OGÓLNA

Dogoniliśmy wydanie japońskie, co zapewne oznacza, że długość czekania będzie teraz nieco większa, niż do tej pory. Dwudziesty ósmy tom „Kuroshitsuji” zostawił wiele znaków zapytania i prawie żadnej konkretnej odpowiedzi. Dlatego apeluję, abyście przeczytali tę serię i razem ze mną, a także z innymi fanami Sebastiana i Ciela cierpieli z nami i czekali wytrwale na kolejny tomik, bo wiecie... w grupie raźniej. Ten demoniczny kamerdyner skradł moje serce już dawno i mam nadzieję, że Wasze także mu się nie oprą.

O rany.

Dwudziesty szósty tomik mangi o Cielu i Sebastianie zostawił mnie w głębokim szoku. Nie ukrywam, że czekałam na kontynuację, ale nie chcąc powiększać swojego cierpienia wolałam poczekać chociaż na dwa tomiki, aby od razu dowiedzieć się więcej. I wiecie co? Nie wyszło....

To już 27. tom serii ,,Kuroshitsuji” autorstwa Yany Toboso. Wiele czasu upłynęło od naszego pierwszego spotkania z Cielem i jego wiernym kamerdynerem Sebastianem. Mogę powiedzieć tylko jedno: to tom, na który czekaliśmy od początków tej serii!

14 grudnia 1855r – dziesiąte urodziny Ciela, ta data jest zarówno końcem jak i początkiem. To właśnie wtedy na Ziemię zostaje przywołany Sebastian i nawiązuje pakt z młodym paniczem rodu Phantomhive. To wydarzenie odmienia losy nie tylko samego Ciela, ale o tym przecież już doskonale wiemy.

27. tom Kuroshitsuji przynosi odpowiedź na pytanie jak właściwie doszło do nawiązania paktu między Cielem i Sebastianem, na co większość czytelników czekało od początku swojej przygody z tą serią. Otrzymujemy też szersze wyjaśnienie jak właściwie miała się sprawa z bliźniętami Phantomhive, o czym była już po części mowa w poprzednim tomiku mangi. Nie będę się zbyt długo rozpisywała na ten temat, by nikomu nie psuć radości z lektury. Powiem więc krótko: to tom na który warto było czekać. Pełen emocji, mroczny, wciąga od pierwszej strony i aż żal go zamykać po skończonej lekturze. W dodatku kreska jak zwykle zachwyca, a emocje bohaterów są aż nadto widoczne na rysunkach.

Yana Toboso zaserwowała czytelnikom prawdziwą petardę tym tomem, pozostaje więc tylko trzymać kciuki by emocje nie opadały. Myślę, że nie jedna osoba odłoży ten tomik z niecierpliwością wypatrując premiery kolejnego i licząc na jeszcze większe doznania podczas dalszej lektury. W końcu zagadka przeszłości została już ujawniona, czas powrócić do bieżących wydarzeń.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami:

Po lekturze tomu wniosek nasuwa się jeden - nigdy nie zaczynaj z demonem.

Po lekturze tomu wniosek nasuwa się jeden - nigdy nie zaczynaj z demonem.

Wreszcie wiadomo jak powstał kontrakt między Cielem a Sebastianem! Wgląd w przeszłość Ciela we wcześniejszych tomach zawsze był tajemniczy i bardzo ciekawy, a teraz dostaliśmy cały oddzielny tom o początku. Kreska jak zwykle piękna, dużo ujęć na twarze bohaterów, co jest na plus. Niecierpliwie czekam na tom 28,, którego akcja, mam nadzieję, będzie się działa już w teraźniejszości.

Dodaj cytat z książki Kuroshitsuji Tom 27