Krzyżacy

Opinie [1 049]

Nie dziś czytałam,ale przyznaje że jako dziecko potrafiłam na wyrywki cytować całe fragmenty.Tak byłam zauroczona że postanowiłam iż mój syn będzie miał na imię Jurand .Moi synowie mają inne imiona,córki(Jagienki) nie mam ale sentyment pozostał do dziś.

Jedyna książka Sienkiewicza, która podoba mi się.

Kolejna świetna książka wielkiego pisarza. Są tu trochę naiwne fragmenty, ale to raczej książka dla młodszych niż starszych.

Krzyżacy to powieść bardzo nierówna. Początek się dłuży, ale spisek Krzyżaków to wynagradza i jest to chyba najlepsze, co Sienkiewicz w tej powieści zawarł. Cały wątek tej intrygi i krzyżackiego zła jest bardzo wciągający i w sienkiewiczowskim schemacie porwania chyba najbardziej złowrogi. Kolejna część aż do walnej bitwy pod Grunwaldem nie jest już tak porywająca, może...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mało która młodzieżowa książka historyczna wciągnęła mnie tak bardzo.

Na szczęście miałam okazję wysłuchać skróconej wersji "Krzyżaków" i naprawdę książka tylko na tym zyskała.
Od opisu bitwy pod Grunwaldem wprost nie mogłam się oderwać. Polecam wersje audiobooka, która można znaleźć w Audiotece. Ciarki wprost przechodzą po plecach gdy rozbrzmiewa "Bogurodzica".

Książka bardzo interesująca,ukazująca czasy i wydarzenia,mające ogromny wpływ na przyszłość Polski,ale i całej Europy.
Kto wie jak potoczyła by się historia,gdyby potęga krzyżacka nie została skruszona pod Grunwaldem.Sienkiewicz ,tak jak w ogóle w całej swej pracy literackiej,wykazał się wielką dbałością o szczegóły historyczne,dodatkowo,aby zbytnio nie przygnieść...

Być może dzięki temu, że nie czytałam "Krzyżaków" w wieku szkolnym a dopiero teraz, doceniam jej kunszt i uznaję ją za fantastyczną powieść.
Razem ze Zbyszkiem z Bogdańca i jego stryjem Maćkiem przeniosłam się do czasów rycerstwa, do lat 1399 - 1410, kiedy Polską rządził król Władysław Jagiełło. Oj dużo emocji, przeżyć, akcja trzyma w napięciu jak w powieści sensacyjnej a...

Co za lektura!!! Wielokrotna!

pierwsza samodzielnie przeczytana książka, wchłonęła mnie całkowicie, wskoczyłam w inny świat

Dyskusje

31 500