Reasonable Doubt: Full Series (Reasonable Doubt, #1-3,25)

Okładka książki Reasonable Doubt: Full Series (Reasonable Doubt, #1-3,25) Whitney G.
Okładka książki Reasonable Doubt: Full Series (Reasonable Doubt, #1-3,25)
Whitney G. Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
Reasonable Doubt: Full Series
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-09-15
2014-09-15

W polskim tłumaczeniu kolejne tomy Reasonable Doubt noszą tytuły: Oskarżyciel, Niewinna, Prawo miłości, a cały cykl nazywa się Domniemanie niewinności.

W posłowiu Whitney G. przyznaje, że trzyczęściowy serial o miłosnych perypetiach Aubrey i Andrew jest jej pierwszą literacką próbą zmierzenia się z gatunkiem zwanym romansem erotycznym. Przedsięwzięciem, moim zdaniem, dość udanym. Co prawda opisy zbliżeń seksualnych są wszystkie podobne do siebie, a wątki, które tworzą scenerię akcji, prawniczy i baletowy, nie są zbyt pogłębione, ale różne elementy fabuły nie robią wrażenia posklejanych na siłę, jak to czasami się zdarza w tego typu powieściach. Podoba mi się też dyscyplina słowa autorki, brak egzaltowanych refleksji i w miarę zwięzła forma narracji.

UWAGA: jeśli ktoś zamierza czytać po kolei cały cykl, może uznać poniższe akapity wprowadzające tom drugi i trzeci za SPOILER

Kim jest Andrew Hamilton, wiadomo - znanym prawnikiem, obecnie w Durham w Północnej Karolinie, kobieciarzem, zwolennikiem seksu na jedną noc, od sześciu lat z jakichś nieujawnionych w pierwszym tomie powodów unikającym trwałych związków. Z niejaką Alyssą dobrze mu się gada na portalu prawniczym i przez telefon, ale trochę go irytuje, że kobieta nie chce zdradzić swojego prawdziwego imienia, o spotkaniu w celach wiadomych nawet nie mówiąc. Kiedy los ich styka i Alyssa, a właściwie Aubrey Everhartt, zostaje stażystką w jego kancelarii, Andrew jest jej wcześniejszymi kłamstwami maksymalnie wkurzony, ale jednocześnie opętany seksualnym pożądaniem, które zresztą ona odwzajemnia.

W drugim tomie dowiadujemy się trochę o tym, co sześć lat temu zmieniło Andrew i jego życie. Przyczyna nazywa się Ava, z którą kiedyś się ożenił i która właśnie teraz, uzyskawszy warunkowe zwolnienie z więzienia, wtargnęła do jego kancelarii. Aubrey jest wściekła, ale nie jest w stanie mu się oprzeć, mimo że ze swej przeszłości Andrew tłumaczyć się nie chce. Seks uprawiają często i namiętnie, coraz bardziej się od niego uzależniają. Czy Andrew złamie swoje zasady dla Aubrey?

Dla Aubrey ważniejszą niż prawo była zawsze jej druga uniwersytecka specjalizacja, czyli balet. W trzecim tomie, po brutalnym zerwaniu przez Andrew ich związku, zrozpaczona rusza do Nowego Jorku i tam robi oszałamiającą karierę w najbardziej prestiżowym amerykańskim zespole baletowym. Andrew pojawia się ponownie w jej życiu przy okazji wezwania w charakterze świadka w sprawie, która jest pokłosiem afery, jaka przed laty rozpętała się wokół nowojorskiej kancelarii prawniczej, której był współwłaścicielem. Dużo jeszcze muszą sobie wyjaśnić, ale finał nie może przecież być inny niż to we współczesnych książkowych romansach na ogół bywa.

• Ulubione/Polecane
  • English

Dodaj cytat z książki Reasonable Doubt: Full Series (Reasonable Doubt, #1-3,25)