Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.95 zł

Ćma

Ewa Cielesz Wydawnictwo: Axis Mundi Cykl: Pochyłe niebo (tom 1) literatura piękna
Axis Mundi
Pochyłe niebo (tom 1)
literatura piękna
2018-10-24

"Ćma" była pierwszym audiobookiem który wybrałam. I może to był błąd, bo audiobooki ocenia się inaczej. Zdecydowanie więcej rzeczy ma wpływ na całokształt - ton głosu lektora, jego sposób mówienia, płynność. Być może, gdybym przeczytała tę książkę samodzielnie, oceniłabym ją wyżej...

Początek książki zapowiada się świetnie - anegdota o dziadkach Anity była w sumie chyba...

Fajna książka, będąca jednocześnie początkiem świetnie zapowiadającej się trylogii. Wyróżnia się ona ciekawą, wciągającą i zaskakującą fabułą. Autorce udało się z znakomity sposób oddać w niej klimat PRL-u, przy czym duży nacisk położyła na wskazanie różnic w codziennym życiu ludzi związanych i niezwiązanych z partią. W książce tej poznajemy wielu bohaterów o bardzo...

Lekka i przyjemna książka o młodej dziewczynie brutalnie wrzuconej w dorosłość. Książce uroku dodaje fakt, że akcja dzieje się w latach 70. i 80. w PRL-u i główna bohaterka mierzy się ze wszystkimi ówczesnymi problemami życia codziennego. Chętnie sięgnę po kontynuację.

Ta historia mnie wciągnęła, pomimo, że opowiada i czasach, które znam:-( Zawsze mówiłam, że nie muszę o tym czytać, bo wiem jak było. Ale niefortuanne decyzje Anity są wciągające dlatego zaraz sięgnę po kontynuację tej opowieści.

1950

To moje drugie i nie ostatnie spotkanie z tą autorką. Jej inną, przeczytaną niedawno książkę pt."Wiedźmy" czytało się świetnie.
Wiedziałam, że się tu nie zawiodę i od razu zaczęłam już drugi tom sagi "Pochyłe niebo.Pajęczyna"
Wciąga, oderwać się nie można..i o to chodzi przecież 😉

Na półkach: , , , ,

Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Polsce. Warmia, Wrocław, Gdynia i gdzieś pod tymi miastami. Głęboki PRL. Kolejki, reglamentacja żywności, protesty i manifestacje, narodziny i rozkwit "Solidarności", a potem stan wojenny. Tło historyczne i społeczne książki jest bardzo dobrze naświetlone. Tło obyczajowe z polskim alkoholizmem, pierwocinami narkomanii z...

1986

10/2021 (A)

Historia, która wkupiła się w moje łaski. W pierwszej części poznajemy Anitę: dziewczynę, która jak ćma zawsze lgnie do tych niewłaściwych mężczyzn. Nie doświadczyłam życia w ponurych czasach PRL-u lat 70, więc z ciekawością o tym poczytałam, szczególnie, że mam wrażenie, iż autorka wiernie oddała rzeczywistość tamtych czasów.

Ewa Cielesz to pisarka, którą odkryłam przy okazji lektury znakomitej serii "Córka cieni". Wiedziałam więc, że warto sięgnąć po kolejną sagę rodzinną pt. "Pochyłe niebo". Już same tytuły mówią sporo o autorce- posługuje się wysmakowanym językiem, któremu miejscami bliżej do poezji niż prozy. Dlatego czytanie jej powieści po prostu sprawia przyjemność.
"Ćma" to pierwsza...

Osadzona w latach 70 opowieść o młodej dziewczynie, która nagle musi stać się dorosła. Podejmowanie decyzji wcale nie jest łatwe ...bardzo ciekawie zapowiadająca się seria

• 2020
  • 2020