Okładka książki Ciało to umysł. Jak społeczeństwo uczy długowieczności i dlaczego zdrowie jest dziedziczne Mario Martinez
Mario Martinez Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
The MindBody Self: How Longevity Is Culturally Learned and the Causes of Health Are Inherited
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2018-01-01
2018-01-01
Katarzyna Stolba
pozytywne myślenie psychologia zdrowie

Moim zdaniem książka jest ciekawa, autor opisuje wpływ kulturowy na kształtowanie naszej świadomości. Pokazuje, że to nasze przekonania kulturowe warunkują nasze wybory, zachowania, samopoczucie, zdrowie, a nawet postępowanie starzenia.
Dla mnie jest to bardzo ciekawa perspektywa, zachęcająca do autorefleksji i odzyskania swojej własnej autonomii. Autor w każdym rozdziale proponuje ćwiczenia, które mają zadanie pomóc osiągnąć zdrowie i długowieczność.
Dla mnie 6/10. Nawet fajnie się ją czyta, mimo dość naukowego języka.

Książka jest nieznośna. Trzykrotnie się do niej zabierałam i w końcu jakoś dobrnęłam do końca. Jest to zbiór komunałów, w dodatku podany w wyjątkowo niestrawnej formie. Plasuje się w kategorii książek pt.„wyrzucone pieniądze”. Nie dowiedziałam się niczego nowego. Autor ma niezwykły wręcz dar do komplikowania rzeczy prostych. Połowa wierszówki to opowiadanie o tym, o czym opowie w kolejnym rozdziale. Nie przypuszczam, aby komukolwiek, w czymkolwiek ta książka pomogła lub cokolwiek wyjaśniła.

• Psychologia
  • Do dyplomu