Dorosnąć

Okładka książki Dorosnąć
Zofia Chądzyńska Wydawnictwo: Hamal Books Seria: Seria z Serduszkiem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Seria z Serduszkiem
Hamal Books
1994-01-01
1994-01-01
838628921X

więcej Więcej

Książka raczej dla starszej młodzieży i dla dorosłych, o trudnych i skomplikowanych relacjach miedzy ojcem i dorastającym synem, czyli zderzenie dwóch światów. Ponadto historia młodzieńczej miłości do nauczycielki.

Bardzo wzruszajace.. ale nie płakałam.. najbardziej utkiwiło mi w głowie.. "a jeśli kartki sie czernią.."
ps; czytane na lekcjach ;p

Książka pisana z punktu widzenia ok. 40 letniego mężczyzny. Chciał on pokazać synowi jaki był w młodości itd. Swoje wspomnienia przeplata opowiadaniem teraźniejszych wydarzeń.

Nie była ani zła, ani jakaś pasjonująca, więc taka ocena :)

Książka Zofii Chądzyńskiej jest formą pamiętnika. Czterdziestoletni chirurg i ojciec spisuje tam historię życia, a jednocześnie próbuję zrozumieć swego czternastoletniego syna.
Felek, bo tak nazywa się autor pamiętnika, porównuję na początku swoje dzieciństwo z dzieciństwem syna, Michała. Zakładał owy dziennik z myślą o nim. Jednak w połowie sam utwierdza się w przekonaniu,...

Książka bardzo fajna. Ukazuje nam życie kilkanaście lat temu i teraz. Jest to życie Ojca i Syna. Są to dwa różne światy :)
Książkę czyta się szybko :>
Polecam każdemu .

Zdecydowanie polecałabym rodzicom, którzy mają problemy z dotarciem do swoich dzieci. Narratorem jest ojciec, który opisuje swoje dzieciństwo i stara się także zrozumieć syna, który zamyka się przed rodzicami.

Ta ksiazke darze ogromnym sentymentem. czytajac ja po raz pierwszy spojrzalam na "dorastanie" okiem kochajacego rodzica, ktory zmuszony jest wypuscic swoje dziecko z rodzinnego gniazdka. Poruszajace.

• Dla dzieci i młodzieży
  • Literatura polska