Kłamca 3. Ochłap sztandaru

Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kłamca (tom 3) Seria: Kuźnia Fantastów fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
fantasy

Kłamca 3 - Ochłap sztandaru
Jakub Ćwiek

„Nadciąga koniec świata.

Sposób na powstrzymanie apokalipsy? Zabicie Antychrysta. To zadanie w sam raz dla nordyckiego specjalisty od brudnej roboty. Wydawałoby się też, że jest banalnie łatwe – Antychryst jest ledwie niemowlęciem... ale przecież wszystko musi się skomplikować w najgorszym momencie.

Porywająca mieszanka mitologii,...

Gdybym mogła to dałabym tutaj 6,5 gwiazdki. Część 2,8 najmniej mi się podobała, ale też 3 nie jestem w stanie ocenić na 7. Była lepsza od poprzedniej, w każdym razie początek bo później zombie, umarlaki i babka zdradzająca męża z osłem czy innym zwierzęciem (nawet jeśli to były bóstwa a nie normalni ludzie) mnie obrzydziły, no nie przekonały. Rozmowy aniołów, Erosa i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra zabawa na zimowy wieczór, góra dwa wieczory

2039

Trzyma poziom, czyta się szybko.

Fajna seria. Jest trochę niepotrzebnej treści mam wrażenie, że napisanej na siłę, ale mimo to fajnie jest przeczytać tą serię. Polecam osobom lubiącym mitologie, ponieważ w tej książce znajduje się mitologia grecka, jest też chrześcijaństwo , a najlepsze jest to, że wszystko dzieje się we współczesnym świecie - trochę można to porównać do słynnego serialu lucyfer na...

Tak jak poprzednie dwie części i tą czyta się świetnie. Polecam!

Wiecie jak to jest, kiedy wasze cudne plany urlopowe nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością? Bo zła pogoda, bo plaża zastawiona parawanami, bo jacht płynący przed waszym spuścił właśnie do jeziora zawartość pokładowej toalety?

Bogom też się to zdarza, ale jak to zwykle w Kłamcy - wszystko podkręcone poza skalę. Tak więc kiedy Loki jest już jedną nogą na wakacjach,...

Nieco słabsza od poprzednich części - co wcale nie oznacza, że gorsza! Nowe przygody, nowe wyzwania, nowi bohaterowie, a wszystko to z zachowaną dynamiką wydarzeń pierwszych tomów. Najs!

POWRÓT LOKIEGO, PIERWSZEGO CYNGLA SKRZYDLATYCH
Gdy Lucyfer daje swym zastępom sygnał do rozpoczęcia Apokalipsy, anioły mają na to prostą szpiegowską receptę – załatwić Antychrysta. To nic, że kwili jeszcze w swym dziecinnym łóżeczku. Przykład starego dobrego króla Heroda nie odszedł przecież w zapomnienie – historia wciąż jest najlepszą nauczycielką życia.
Dla Lokiego –...

Dużo słabsza niż poprzednie części. Zamiast zbioru opowiadań, który idealnie pasował do koncepcji najemnika aniołów mamy tutaj ciągłą powieść. Więc zamiast dostać same przygody i najważniejsze momenty musimy się mozolić z bohaterami. Ich przygody nie są już tak porywające jak wcześniej.

Dyskusje

6 255