Zamknij oczy! Droga do spełnienia. Lekcje Samsona

religia
2018-10-11
Jestem legendą
literatura polska Biblia Bóg chrześcijanin religia wiara

Gdybym nie wiedziała, kto napisał tą książkę- to stawiałabym na Buddystę! Piękna analiza o potrzebie uwolnienia ducha od nawyków, nałogów i pozorów w naszym życiu. Pozostaje żałować, że nauki katolicyzmu nie idą taką drogą w kierunku uwolnienia jednostki...

O.Szustak to mistrz interpretacji Biblii. Sprawia, że wersety, które czyta się bez entuzjazmu postawione w świetle symboliki hebrajskiej nabierają blasku i mocy. Tak jest i tu. Pozycja obowiązkowa dla każdego wierzącego, kto pracuje nad sobą ...

Nie wystarczy przeczytać biblię. Trzeba ją jeszcze rozumieć tzn. umieć zinterpretować wszystkie zawarte w niej symbole i odnośniki z odpowiedniej perspektywy. Warto zapoznać się z historią dotyczącą tamtych wydarzeń. Dzięki pozycji Zamknij oczy! Wszystko staję się jaśniejsze i sensowne; nawet nasze życie i nasze upadki. Polecam wszystkim .

Ojciec Adaś Szustak posługując się Biblią tłumaczy mi najtrudniejsze wydarzenia z mojego życia. Jak zawsze dotyka serca.

Polecam przeczytać tę książkę wszystkim tym co chcą popracować nad sobą, chcą się zmienić. Samson pokazuje nam, swoje słabości, swoje nałogi , ale także pokazuje jak wyjść z nich. Pokazuje, że jest tylko jedna droga.
O. Adam Szustak na przykładzie Samsona bardzo fajnie, zrozumiale tłumaczy zachowania ludzi i co należy zrobić by stać się lepszym. Polecam

Samson jako biblijny bohater zawsze odstawał w moich oczach od innych popularnych postaci starotestamentowych. Wydawał mi się mało rozgarnięty, żeby nie powiedzieć gorzej, a wszystko co o nim wiem czy też pamiętam ograniczało się do kilku podstawowych informacji, które niespecjalnie zachęcały do tego, by dowiedzieć się więcej. Sądzę, że nie jestem w tym odosobniona. Bo co...

Na półkach: , , , , , , ,

Tkwisz w nałogach, szukasz czegoś, powtarzasz schematy, myślisz, że miłość do drugiej osoby Cię wypełni? Posłuchaj historii Samsona i znajdź w niej cząstkę siebie.
Chyba najważniejsze rekolekcje w moim życiu, po których zrozumiałam, dlaczego wybrana przeze mnie praca marzeń w rzeczywistości nią nie była. A ja przestałam być tzw. letnim katolikiem. Dycha z wykrzyknikiem!

Jeśli będziesz wytrwały, jeśli nie ulegniesz pokusie, jeśli nie zajmiesz swoich oczu jakimś wypełnieniem, w końcu zaczniesz dostrzegać w sobie niezwykłego i niespodziewanego Mieszkańca.

Na półkach: , , , ,

Po przeczytaniu samych pozytywnych opinii wśród znajomych, którzy czytali książki ojca Szustaka, sama po nie sięgnęłam. Przynajmniej na podstawie tej jednej książki potwierdzam, że są w pełni uzasadnione. Historię życia i śmierci Samsona jest tematem wielu obrazów, filmów jak i dzieł muzycznych. Jednak autor ukazuje go zupełnie z innej perspektywy. Samson został wybrany...

Na półkach: , , , ,

Nietypowa jak na o.Adama🤔😁