Gorączka Ciboli

James S.A. Corey Wydawnictwo: Mag Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Cibola Burn
Data 1. wydania:
2014-06-17
Marek Pawelec
Mag
Cibola Burn
Expanse / Ekspansja (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marek Pawelec

Początek, w moim mniemaniu, drugiej trylogii cyklu Ekspansja. Tym razem Holden wraz z załogą Rosynanta trafia jako niezależny mediator w sam środek konfliktu między mieszkańcami planety a pracownikami jednej z korporacji. Mamy tu więcej akcji, więcej technologii obcych, a sama fabuła jest bardzo dobrze przemyślana. Jeżeli ktoś ma dużo czasu to książkę można szybko skończyć-...

Lepsza od poprzedniej części, znowu mamy więcej obcej cywilizacji :) Czytam już następną

Dobrze rozpisana historia. Konflikt przedstawiony z wielu stron, więc łatwiej się rozeznać w tym, co każdego napędza. Ta część jest bardziej zbita i skupia się na jednym miejscu, co jest z pewnością wygodniejsze.

Dobrze się to czytało - opinię pisze po kilku miesiącach od przeczytania, więc o szczegółach nie wspomnę, ale cykl warty czasu poświęconego na czytanie. Polecam.

W obliczu problemów ludzkość się jednoczy

Kolejna część cyklu Expanse. Mimo niższej oceny recenzentów w stosunku do wcześniejszych części cyklu mnie osobiście bardzo się spodobała. Powieść jest bardziej "jednostkowa" niż wcześniejsze pozycje, nie wymaga znajomości poprzednich części serii. Polecam!

James S.A. Corey Expanse - Gorączka Ciboli

Sam tytuł jest easter-eggiem (Cibola mityczne złote miasta koło Meksyku), w tym 4 tomie dużo się dzieje porównując Wrót Abbadona. Pojawia się Holden, Naomi, Aleks i Amos oraz starzy znajomi i nie mam na myśli Millera. W skrócie na Nowej Ziemi dochodzi do buntu między RCE a miejscowymi. Holden ma za zadaniem wraz z Amosem...

Na półkach: , , , ,

Osobiście bardziej urzekły mnie poprzednie części, ale ta nadal zasługuje na 7/10. Z początku ciekawa, gdzieś po 150 stronach nagle mnie znużyła. Nie przekonała mnie za bardzo postać Elvi i Fayeza, ale pierwotni bohaterowie uratowali całość. Na pewno sięgnę po następną cześć, bo mam nadzieję, że pociągnięte zostaną wątki Avasalali i Bobby, które urzekły mnie bardziej niż...

Dużo lepsza część od poprzedniej. Wreszcie jest sporo akcji, coś się dzieje, nowi bohaterowie, starzy nadal dają radę... Czyli coś za co tą serię lubię najbardziej. Jesteśmy znów o kroczek od poznania całej historii stwórców protomolekuły. JA się jaram :)

Dyskusje

• 2019