Polskie piękno. Sto lat mody i stylu

Okładka książki Polskie piękno. Sto lat mody i stylu Karolina Żebrowska
Okładka książki Polskie piękno. Sto lat mody i stylu
Karolina Żebrowska Wydawnictwo: Znak Horyzont sztuka
sztuka
Znak Horyzont
2018-11-26
2018-11-26
moda polska moda

Okładka książki EKRANy nr 3 / 2023 Dawid Głownia, Joanna Łuniewicz, Piotr Mirski, Marta Płaza, Redakcja czasopisma EKRANy, Martin Seel, Piotr Śmiałowski, Marta Stańczyk, Miłosz Stelmach, Barbara Szczekała, Jan Topolski, Karolina Żebrowska
EKRANy nr 3 / ... Dawid Głownia, Joan...

Karolina Żebrowska w swojej książce zabiera nas w niezwykłą podróż po pomijanej w podręcznikach, historii polskiej mody, która to (jak słusznie zauważa autorka) stanowi odzwierciedlenie wydarzeń i nastrojów poszczególnych dekad.
Ciekawym zjawiskiem, jakie zauważyłam u siebie samej w trakcie czytania tej książki, była obserwacja i analizowanie strojów napotkanych na co dzień kobiet, próba odniesienia stroju do konkretnej dekady i refleksja nad tym, w którą stronę podąża dzisiejsza moda.
Dla mnie, jako dla osoby średnio interesującej się tą dziedziną, książka była ciekawym odkryciem, także gorąca polecam!

Rewelacyjna książka! Pełna ciekawostek i pięknych fotografii. Polecam każdemu miłośnikowi historii mody.

Dla wszystkich osób interesujących się modą i historią. Masa wiedzy, ciekawostki i zdjęć. Pięknie wydana 😊

Ciekawa, estetyczna, pasja autorki bije z każdej strony.

Ciekawa, estetyczna, pasja autorki bije z każdej strony.

Książka jest dobrze przemyślana, pięknie wydana, pełna zdjęć i ciekawostek. Przede wszystkim to był bardzo dobry pomysł - wybranie jednego stulecia i to akurat w Polsce, gdzie XX wiek był tak trudny. Przez to, jak wyglądała historia Polski, historia mody wyglądała u nas zupełnie inaczej. Ciągłe gonienie za zachodem, próby zdobycia modnego ubrania albo jakiegokolwiek ubrania. Nie wszystko było takie, jak nam się wydaje, albo jakim ukazała nam amerykańska popkultura.

Karolina Żebrowska udowadnia, że moda może być świetną przygodą. Choć jej styl pisania nie jest wybitny, wszystko podane jest w ciekawy i przystępny sposób. Autorka zainteresowała w końcu również mnie, choć z tematem nie miałam dotychczas wiele wspólnego.

W tej książce widać ogrom włożonej pracy i bardzo szeroką wiedzę autorki. Piękne zdjęcia i stylizacje, dużo faktów historycznych i związanych z nimi ciekawostek sprawia że czyta się ją lekko i przyjemnie. Jedynym minusem jest jej rozmiar i ciężar - trudno skupić się na treści kiedy masz wrażenie że odpadnie ci łokieć;)

Pozycja robi wrażenie.

Przygotowanie merytoryczne, a dodatkowo piękne zdjęcia, dobry papier - sprawiają, że książka warta uwagi.

Sama dozowałam jej lekturę, wszak 100 lat mija na kartach książki bardzo szybko.

Pozycja robi wrażenie.

Widać, że Autorka poświęciła tematowi mnóstwo czasu i uwagi, czuć w tym pasję. Ale książka to nie tylko tekst - zdjęcia, ilustracje, pomysłowy podział na poszczególne wątki cieszą oko. Przepięknie wydana!

Nie interesuję się fanatycznie modą, ale książkę przeczytałam z wielką przyjemnością. Dobrze opracowana, ciekawe zdjęcia, i opisy. To była podroż w czasie, zwłaszcza jak oglądałam z moja mamą i razem wspominałyśmy modę z lat 80 i 90.

Świetne kompendium polskiej mody kobiecej zeszłego stulecia.
Pozycja przyjemnie napisana, zdjęcia trafnie dobrane, masa ciekawostek.
Kolejną książkę Karoliny muszę mieć już na własność.

Serdecznie polecam.

Świetne kompendium polskiej mody kobiecej zeszłego stulecia.
Pozycja przyjemnie napisana, zdjęcia trafnie dobrane, masa ciekawostek.
Kolejną książkę Karoliny muszę mieć już na własność.

Serdecznie polecam.

• Moda

Dodaj cytat z książki Polskie piękno. Sto lat mody i stylu