Tutaje

literatura dziecięca
Wydawnictwo TADAM
2018-10-05
2018-10-05
książka dla dzieci wydawnictwo tadam tutaje minor

Okładka książki Poznanie przez działanie. Gry i zabawy wspomagające rozwój dziecka Ewa Minor, Marcin Minor
Poznanie przez... Ewa Minor, Marcin M...

Pomiędzy szumiącymi drzewami, wśród zieleni traw, w gęstwinie leśnej roślinności istnieje świat, w którym poprzez dźwięki natury wybrzmiewa cisza. W którym żyje się spokojnie, bez pośpiechu, w zgodzie z współmieszkańcami i naturą. Świat o jakim wielu z nas marzy – w którym na każdy problem jest proste rozwiązanie, a i problemy nie są przytłaczające. To Tutaje.

Tutaje widziane oczami Marcina Minora przepełnione są nieco przygaszoną zielenią dzikiej roślinności, w której zaklęta jest jakaś nieuchwytna magia. Lekko tchnięta grozą kreska ilustratora została złagodzona niespiesznym, delikatnym, może nawet nieco niemrawym tekstem Ewy Minor. Przez obie te warstwy przebija wspólnotowość, życzliwość i życiowa mądrość.

„Tutaje” to trzy niedługie opowiastki o życiu leśnych zwierząt: myszek, które poszukują nowego miejsca na ziemi i odnalazłszy w sobie odwagę do zmian decydują się na przeprowadzkę i trafiają do miejsca, o jakim nigdy nie marzyły; ropuchów, którzy odnajdują wiarę w siebie i pozwalają sobie czerpać ze zdroju radości, jaki daje im pielęgnowanie swoich talentów, chociaż droga do tego momentu była niełatwa i pełna obaw; oraz o jeżyku, który odkrywa, jaka siła tkwi w prawdziwej przyjaźni i że proszenie o pomoc niczego nie ujmuje, a wręcz dodaje radości proszącemu i pomagającemu.

W każdej z tych historyjek skryte jest ziarno życiowej mądrości, które warto rozsiewać w dziecięcych sercach. Jednocześnie kształtując ich wyobraźnię i poczucie estetyki poprzez obcowanie z wyjątkową kreską Marcina Minora. Sprzyja temu również piękne wydanie – twarda okładka, obwoluta (co, akurat przy dzieciach słabo się sprawdza),spory i nietypowy format.

I chociaż książka ta ma wiele atutów, to jednak nie chwyciła nas za serca. Historie przepłynęły niemal niezauważenie przez nasze umysły i niewiele po sobie pozostawiły, a samej lekturze towarzyszyło lekkie znużenie powolną akcją, w której niewiele się działo.

Jeżeli poszukujecie sposobu na wyciszenie, prostych, mało dynamicznych historii, w których niewiele się dzieje to będzie to idealna pozycja. Sprawdzi się też u estetów, którzy przekładają piękno ilustracji nad porywającą treść.

Tutaje...

Piękne ilustracje - to za nie te gwiazdki.
Natomiast liczba zdrobnień, powtórzeń (wyjątkowo paskudne słowo "super", na ostatniej stronie, występuje aż trzy razy) nie do przetrawienia.
Bardzo ciekawy pomysł na wątek o niepełnosprawności, w moim odczuciu zmarnowany.

Piękne ilustracje - to za nie te gwiazdki.

Dzień dobry. „Tutaje” Ewy i Marcina Minorów to książka bardzo pogodna, nawiązująca do baśni w tradycyjnym stylu. Tutaje to leśna kraina, do której trafia rodzina myszy, poszukująca nowego domu. Czytelnik trafia do bajkowego świata, w którym przyjaźń, rodzinne więzi, pomoc, empatia wybrzmiewają bardzo mocno w poszczególnych opowieściach. Problemy udaje się rozwiązać z pomocą bliskich osób. Każdy z mieszkańców leśnych Tutajów czegoś się boi, ale przełamuje swoje lęki, komfort aby pomagać innym. Cudowne ilustracje, szczegółowe i misterne tworzą leśny krajobraz Tutajów, w których chciałoby się zamieszkać. Wzrusza mnie wielopokoleniowa rodzina myszy, ich ogromne samozaparcie w realizowaniu swojego marzenia o nowym domu. Wyjątkowo brzmią słowa babci Isi: „Zobaczcie, kochani, to, co na początku wydawało się trochę straszne, bo nowe i nieznane, okazało się dla nas najlepsze”. Najważniejsze to wierzyć, że się uda, i działać” (s.20). Wydawnictwo TADAM
Marcin Minor

Jak zwykle wydawnictwo Tadam, wydało piękną książkę :)
Świetny papier, twarda oprawa i śliczne ilustracje :)
Ilustratorem jest Marcin Minor. Kochani wykonał kawał świetnej roboty.
Książka dzieli się na trzy części :
1) Przeprowadzka
2) Talenty
3) Przyjaciele

"Przeprowadzka" opowiada historię rodziny Myszek, które ze względu na warunki atmosferyczne, postanawia się przeprowadzić. Część rodzinki zaciera łapki, na samą myśl o wyprowadzce :) Nowy domek, nowi przyjaciele, przygoda ...
Niestety kilka myszek strasznie się obawia wyprowadzki. Przecież tutaj znają każdą dziurkę, skrytkę czy patyczek. Mają mnóstwo przyjaciół. Wiadomo... na główkę kapie deszcz, domek od kilku dni podmywa woda... Ale co jeśli w nowym miejscu będzie gorzej ? Zobaczcie jak skończyła się przygoda myszek.

"Talenty" to historia pewnego ropucha.
Uwielbiał śpiewać wraz ze swoim bratem. Niestety Pan Maurycy pokochał sztukę.
Jak poradzą sobie z tym bracia ? Czy zmiana hobby zmieni coś w ich życiu ?

"Przyjaciele" to krótka historia o małym jeżyku który, zwichnął sobie łapkę. Miał przygotować gry i zabawy na piknik, czy w takim razie jego przyjaciele odwrócą się od niego ?

Kochani trzy historyjki z morałem.
Książka o miłości, przyjaźni, strachu i przygodzie.
Cudowności...
Uważam że skradnie serducho małym czytelnikom.

Zapraszam do zajrzenia na www.zaczytanasowka.pl sklep dla mola książkowego.

Jak zwykle wydawnictwo Tadam, wydało piękną książkę :)
Świetny papier, twarda oprawa i śliczne ilustracje :)
Ilustratorem jest Marcin Minor. Kochani wykonał kawał świetnej roboty.
Książka dzieli się na trzy części :
1) Przeprowadzka
2) Talenty
3) Przyjaciele

Właśnie tego szukam w literaturze dziecięcej. Tego cudownego świata pełnego miłości, zaufania, magii, wiary i wartości. Może niektóre wypowiedzi wydawały się nieco nienaturalne, zbyt wymuszone w swej słodyczy, ale to drobiazg. 3 opowieści dotyczące mieszkańców niezwykłej krainy "Tutaje" mających swoje marzenia, słabości i wątpliwości. Wspaniałe ilustracje, malarskie. Czuć bijące z tej książki ciepło. Bardzo Wam ją polecam! :)

W życiu kieruję się zasadą, że najlepiej wyłożyć kawę na ławę, niż obchodzić temat dookoła i pozwalać jedynie domyślać się, o co mi chodzi. Proste rozwiązania są najlepsze, a bycie bezpośrednim (nie mylić z bezczelnym) usprawnia komunikację. Dążę do tego, że o ile na co dzień taki sposób komunikacji mi pasuje, o tyle z dziećmi czasami lepiej jest rozmawiać na różne tematy poprzez wymyślone historie. Jako że sama niespecjalnie posiadam dar do tworzenia dziecięcych opowieści, zawierzam tym, którzy to potrafią.

Ewa Minor jest psychologiem, a jej mąż Marcin świetnym ilustratorem. Wspólnie stworzyli trzy historie, które złożyły się na przepiękną książkę zatytułowaną tak, jak nazywa się kraina, w której mieszkają jej bohaterowie – Tutaje. Trzy opowiastki, z których każda podzielona jest na kilka rozdziałów, pozwalają dziecku nazwać pewne emocje i zrozumieć wiele zaobserwowanych sytuacji. Dzieci są świetnymi obserwatorami – często zaskakują mnie swoimi spostrzeżeniami i uwagami na tematy, które (przynajmniej teoretycznie) powinny być im obce. Autorzy poruszają trzy niezwykle ważne kwestie, obierając sobie za bohaterów zwierzątka: myszki, wiewiórki, ropuchy czy jeże. Personifikacja tych leśnych stworzeń jeszcze bardziej przybliża małych czytelników (lub słuchaczy) do opowiadanych historii. Z każdej z nich płynie pozytywny morał, który może stanowić punkt wyjścia do rozmów o strachu przed przeprowadzką i nowym, nieznanym miejscem, o tym, że nie warto gniewać się na najbliższych i wypowiedziane w złości słowa można i należy cofnąć. Mogą to być również rozmowy o braterskiej miłości, tęsknocie i braku pewności siebie. Znajdziemy tutaj także motyw przyjaźni i chęci niesienia pomocy, gdy ktoś tego potrzebuje.

Uważam, że wartościowe przesłania w książkach dla dzieci to zawsze świetna sprawa, jednak Tutaje zawierają pewną wartość dodaną – przepiękne ilustracje. Nie ukrywam, że mam słabość do kreski Marcina Minora i już po Gwiazdce z nieba, którą w całości opatrzył cudownymi rysunkami, jestem przygotowana na zakup każdej książki, w której macza swoje palce. Przepiękne wydanie Tutajów, które rzuca się w oczy i robi ogromne wrażenie, idealnie nada się na prezent dla dziecka trzy-, cztero-, pięcio- i sześcioletniego. Zauroczy zarówno pociechy, jak i rodziców.

Wygląda na to, że 'Tutaje' to jedna z nielicznych książek, co do której nie mam żadnych krytycznych uwag. Napisana jest naprawdę z klasą, w prosty sposób trafiający bez wątpienia do najmłodszego czytelnika. Wszystkie historie są przystępne, nie da się w nich znaleźć żadnych niedomówień, nie ma tutaj strasznych wilków i okropnych wiedźm, które mogłyby straszyć dzieciaki po nocach. Dodatkowo książka sama w sobie jest po prostu piękna. Już okładka powoduje, że mam chęć trzymania tej pozycji zawsze na widoku, a wspaniałe ilustracje dopełniają jedynie pełni dzieła. Wszystko w 'Tutajach' dopięte jest naprawdę na ostatni guzik. Uważam, że to wspaniały prezent pod choinkę. Nie tylko dla najmłodszych czytelników.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/tutaje-ewa-i-marcin-minor.html

Książka „Tutaje”
Autor Ewa i Marcin Minor
Wydawnictwo @wydawnictwotadam
Nasze wybory, przekonania na temat świata, wybory zawodu, sposobu spędzania czasu często zabarwiony jest strachem. Robimy rzeczy, które są rozsądne, które należy robić, a nie koniecznie te, które odzwierciedlają nasze marzenia.
Książka składa się z trzech historii, każda z nich opowiada o innym wydarzeniu, łączy je jednak to samo miejsce i ci sami bohaterowie.
„Tutaje” opowiadają o przyjaźni, odwadze i uczą, że czasem podjęcie pewnego ryzyka może wyjść nam na dobre. W rozdziale pierwszym poznacie przemiłe leśne myszki, które odważyły się wyruszyć w poszukiwaniu nowego domu.
Książka opowiada również o tęsknocie, którą za bliską nam osobą, uczy empatii. Uczy także mówić otwarcie o swoich słabościach. Czytając tę historię, będzie łatwiej zrozumieć dzieciom, że jeżeli sami będziemy obdarzać innych dobrem i pomocą, to dobroć i wyrozumiałość inych może spotkać nas samych, w momencie kiedy będziemy potrzebować takiej pomocy.
"Tutaje” przedstawia pewien obraz beztroskiego świata. Nie ma w nim niebezpieczeństw, które mogą zagrać bohaterom. Co prawda wspomina się o niedogodnościach, albo teoretycznych zagrożeniach, ale są one odległe i raczej nie przydarzają się mieszkańcom lasu.
Książkę wzbogacają przepiękne ilustracje, które ubarwią czytane historie.
,,Tutaje” polecam dzieciom już od 3-ego roku życia.
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl (blog książkowy na instagramie)

Książka „Tutaje”
Autor Ewa i Marcin Minor
Wydawnictwo @wydawnictwotadam

110. "Tutaje" Ewa i Marcin Minor

Tutaje ❤ to tutaj czytelnik, i mały, i duży, otulony zostanie ciepłym słowem, bajkowym klimatem, wielką mądrością zaklętą w prostych słowach. To tutaj nasze czytelnicze serce skradnie przygaszona kolorystka, dopracowane ilustracje, kipiące z tejże grafiki emocje. A to wszytko oddane w wielkim, formacie, który podkreśla wyjątkowość Tutajów.
Tutaje to trzy historie, które podejmują się wyjaśnienia bardzo ważnych zagadnień: przeprowadzki, zazdrości i kwintesencji prawdziwej przyjaźni.

PRZEPROWADZKA
"Zobaczcie kochani, to, co na początku wydawało się trochę straszne, bo nowe i nieznane, okazało się dla nas najlepsze".

Przedłużająca się ulewa zmusza rodzinę myszek do poszukania nowego domku. Opuszczają miejsce w którym się urodziły, dorastały, w którym spędziły wiele pięknych chwil i które kochają całym mysim serduszkiem. Podejmują jednak ważną decyzję i całą rodziną ruszają w poszukiwanie bezpieczniejszego lokum.
Niezwykła bajka, która idealnie obrazuje uczucia towarzyszące ludziom podczas wyprowadzki, poszukiwaniu nowego mieszkania, pozostawienia za sobą tego co znane i kochane i zmierzenie się z niepewnym, ryzykownym krokiem w przyszłość. Dla dzieci przeprowadzka potrafi być bardzo trudnym przeżyciem. Ta historia jest idealnym punktem wyjściowym do dyskusji o nowym domku, o tym, że nowe nie znaczy gorsze.

TALENTY
"A czy zrobiłeś cokolwiek, by inni poznali twój talent?"

Piękna opowieść o talentach, odwadze w realizacji swoich marzeń i o zazdrości... Ropuszki Lolek i Maurycy wiedli spokojny, ustabilizowany żywot. Pewnego dnia Maurycy postanowił oddać się swojej pasji – malowaniu. Niezadowolony ze zmian Lolek coraz bardziej zapętlał się w smutku, rezygnacji i żalu do brata za to, że porzucił wygodne, spokojne życie na rzecz eksperymentowania ze sztuką. Jednak zazdrość to bardzo brzydkie uczucie, które rodzi łzy, grymasy złości i obojętne wzruszenia ramion. Historia dwóch ropuszek pozwoli uświadomić najmłodszym, że warto podążać za głosem serca, zdobyć się na odwagę, aby sięgnąć po marzenia, a przede wszystkim – nie wolno podcinać skrzydeł tym, których kochamy.

PRZYJACIELE
"Tatuś miał rację, przyjaciele pozostaną przyjaciółmi w każdej sytuacji".

Przyjaźń to nie tylko wspólne zabawy, dokazywanie i śmiechy. Jeżyk Maciuś dowie się, że prawdziwe oblicze przyjaźni poznajemy wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy.

Malutkie leśne zwierzątka, pozornie błahe sprawy, proste słowa a takie bogactwo treści. Wydawnictwo TADAM po raz kolejny oddaje w ręce czytelników prawdziwą perełkę. Jest ich już tak wiele, że powstał pokaźnych rozmiarów literacki sznur pereł.
Tutaje, podobnie jak pozostałe propozycje od Wydawnictwa TADAM, są dopracowane, "wypieszczone", wygładzone, posypane szczyptą magii, nasycone rozgrzewającymi nas od środka uczuciami. I dobrem. W świecie terroryzowanym przez przesyt barw, słów, wrzasków, nakazów, malkontenctwa i bylejakości Tutaje jawią się jako bezpieczna przystań empatii i mądrości.

Polecam =)

110. "Tutaje" Ewa i Marcin Minor

Na półkach: , , , , , ,

Poraz kolejny jestem w czytelniczym i wizualnym niebie ♥️!
Po pierwsze duży format, który osobiście uwielbiam w książkach dla dzieci 😍. Po drugie niesamowite ilustracje spod "pióra" genialnego Marcina Minora - postacie są wielowymiarowe, dopracowane, idealne! A trzecia sprawa, to z pozoru proste, ale w rzeczywistości bardzo mądre i przyjazne czytelnikowi (zwłaszcza najmłodszym) trzy bajki, które uczą i wychowują, a także dostarczają wiele naprawdę niezapomnianej zabawy. Historie pokazują dzieciom co w życiu jest naprawdę ważne - przyjaźń, zrozumienie, odpowiedzialność czy wyrozumiałość oraz wsparcie. Mysz o imieniu Ryś, ropuszki - Marcel i Lolek, a także jeż Maciej to postacie, które Wasze pociechy z pewnością pokochają 😊.
Polecam!

Poraz kolejny jestem w czytelniczym i wizualnym niebie ♥️!

• Dla dzieci
  • Bejbik