Rozeznawanie duchowe. Sztuka świadomego życia

religioznawstwo
religia
Elżbieta Kopocz
religioznawstwo

Książka może być szczególnie przydatna dla młodych ludzi. Sam autor zresztą długo pracował jako szkolny pedagog. Dużo prostych i praktycznych rad. Wszystko na bazie ignacjańskiej szkoły duchowości, ale podane w jak najbardziej uwspółcześnionej formie.

Autor w przystępny sposób, lekkim piórem pomaga czytelnikowi poznać proces życiowego rozeznawania. Klarownie tłumaczy niebezpieczeństwa czyhające na tych, którzy nie znają samych siebie i którym zbyt łatwo przychodzi pójście za pierwszym porywem emocji. Wartościowa lektura (nie tylko dla wierzących), wprowadzająca nieco ładu w rozedrganie współczesności.

Bardzo dobrze napisana ksiazka o rozeznawaniu duchowym na bazie nauk sw. Ignacego. Konkretna, poslugujaca sie jezykiem, ktory nie odrzuci rowniez niewierzacego,. Autor staral sie uwspolczesnic zasady sw Ignacego, przystosowac do wyzwan czasow, w ktorych zyjemy, pokazac, ze moga sluzyc do stawania sie lepszym, zyjacym bardziej swiadomie, czlowiekiem. Cytat z ksiazki dobrze...

Na półkach: , , , ,

Jak podejmować decyzje? Jak robić to w zgodzie i w odpowiedzi na Wolę Bożą względem mnie? Jak to robić w tu i teraz - w XXI wieku?

Na te pytania odpowiada książka jezuity Marka Thibodeaux, który na przykładach z życia swych znajomych i podopiecznych (głównie Amerykanów) oraz na swoim przykładzie pokazuje jak stosować metodę św. Ignacego Loyoli wsłuchiwania się w...

Dla początkujących, ale bardzo konkretnie i przyjaźnie, z propozycjami ćwiczeń praktycznych. Z resztą, przeczytaj, żeby rozeznać, czy warto przeczytać ;)

• Religia/Wiara/Filozofia
  • Religijne