Sekrety surowej diety. Witarianizm na co dzień

Okładka książki Sekrety surowej diety. Witarianizm na co dzień Frédéric Patenaude
Okładka książki Sekrety surowej diety. Witarianizm na co dzień
Frédéric Patenaude Wydawnictwo: Wydawnictwo AST kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The Raw Secrets. The Raw Food Diet in the Real World
Wydawnictwo AST
2018-11-05
2018-11-05
Zuzanna Kaszkur
poradnik dieta odżywianie witarianizm raw food zdrowie surowy weganizm

Czasem dziwię się, że człowiek tak długo żyje na tym świecie i niezbyt wiele wie nawet o tym, co spożywać by być zdrowym. Ta książka otworzyła mi oczy na wiele spraw i wiem, że przy moim stylu życia witarianizm się nie sprawdzi. Wiele diet ogranicza niektóre produkty, by człowiek był zdrowszy, ale często ten cel nie zostaje osiągnięty. Autor tłumaczy czemu się tak dzieje. Bardzo mi się dobrze czytało, szczególnie polecam rozdziały o detoksykacji i prawie życiowego przystosowania. Jednocześnie uważam, że znaczna większość ludzi nie odnajdzie się na diecie witariańskiej, ale warto się jej przyjrzeć. Polecam

Witarianką 100 % nie jestem (może na razie 50%),ale autor w bardzo zrównoważony sposób dokumentuje, że warto wziąć pod uwagę witarianizm. Najcenniejsze jednak w tej książce są błędy, której najczęściej popełniają witarianie, a którzy później twierdzą, że ten styl życia im nie służy lub zwyczajnie podupadają na zdrowiu. Nie mi oceniać, czy jego rady się sprawdzą, bo mam bardzo niewielkie doświadczenie w tej kwestii. Ale gdy widzę na grupach witariańskich zdjęcia posiłków wstawiane przez witarian, to większość z nich (zgodnie z autorem) popełnia kardynalne błędy, najczęściej dotyczące spożywania zbyt dużej ilości tłuszczu i przypraw. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczy się teraz moje życiu po przeczytaniu tej lektury. Można ją także potraktować jako wsparcie psychiczne na początku przygody z witarianizmem. Cieszy mnie także fakt, że autor nie traktuje tego stylu jak religii, nie zakazuje odstępstw, ale umie świetnie zmotywować, aby tych grzeszków było jak najmniej. Ogólnie polecam, mimo że pewien niedosyt informacyjny pozostał.

"Sekrety surowej diety" Frédérica Patenaude to najlepsza i najbardziej rzeczowa książka dotycząca witariańskiego stylu życia, jaką kiedykolwiek czytałam. Obala ona niektóre z ukrytych mitów ruchu surowej żywności i resetuje ścieżkę dla bardziej zdrowego i zrównoważonego podejścia do witarianizmu.

Nie jest to naukowa pozycja - to praktyczny poradnik napisany przez człowieka, który sam jest witarianinem ponad 20 lat.
Autor wprowadza rozsądek i rozwagę do ruchu witariańskiego. Dzieli się swoimi słabościami i przeszłymi trudnościami związanymi z surową dietą. Już sam ten fakt dostarcza czytelnikom bezcennych informacji.

Zgłębiam idee surowej diety od dłuższego czasu i książka "Sekrety surowej diety" nauczyła mnie odrzucać bzdury, a skupiać się na sednie tego, co powinnam wiedzieć.

"Sekrety surowej diety" to książka, która może całkowicie zmienić sposób myślenia na temat diety surowej żywności.

Nie jest to naukowa pozycja - to praktyczny poradnik napisany przez...

• Zdrowie
  • Pożyczone od Znajomych