Przepowiednia Błękitnej Gwiazdy. Wojownicy. Superedycja 2

Okładka książki Przepowiednia Błękitnej Gwiazdy. Wojownicy. Superedycja 2 Erin Hunter
Okładka książki Przepowiednia Błękitnej Gwiazdy. Wojownicy. Superedycja 2
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom -2) Seria: Wojownicy. Superedycja. fantasy, science fiction
Wojownicy (tom -2)
Wojownicy. Superedycja.
Bluestar's Prophecy
Nowa Baśń
2019-03-30
2019-03-30

Jest to jedna z mojich ulubionych superedycji sam fakt jakie tragiczne Błękitna Gwiazda miała dzieciństwo mnie zasmucił. Jej ojciec powinien jakkolwiek interesować ją i jej siostrą. Jednak zastanawia mnie dlaczego oddała ona swoje kocięta do Klanu Rzeki skoro miała inne rozwiązania np.zgodzić się żeby Dębowe Serce dołączył do Klanu Pioruna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To najlepsza książka z serii "Wojownicy" jaką kiedykolwiek czytałam

To najlepsza książka z serii "Wojownicy" jaką kiedykolwiek czytałam

Początek książki nie jest powalający, ponieważ są tam opisane początki życia Błękitnej Gwiazdy. Fabuła dopiero staje się ciekawsza, gdy główna bohaterka otrzymała przepowiednie, przez którą jej życie zmieniło się o 180 stopni. Większość scen wzbudzała w czytelniku smutek, a także współczucie dla przywódczyni klanu pioruna. Jednak nie mogę pominąć faktu, że książka była prosta oraz logiczna dla tych, którzy czytali 1 serię do 5 tomu wojowników.

,,Przepowiednia Błękitnej Gwiazdy" to jedna z nielicznych książek na której poleciały mi łzy. Dla fanów Wojowników uważam że jest to pozycja obowiązkowa choćby po to żeby móc zrozumieć ostatnie lata życia Błękitnej Gwiazdy. Akcja momentami jest bardzo szybka by potem ciągnąć się przez następne 50 stron jednak książka bardzo dużo wyjaśnia dlaczego polecam czytać po ,,Niebezpiecznej ścieżce". Sama fabuła nie ma jakiś niesamowitych elementów ale uważam że postaci jak na Wojowników są nieźle wykreowane i można się łatwo do nich przywiązać. Sama Błękitna Gwiazda nie zostaje tu pokazana jako pewna siebie przywódczyni jaką poznajemy w 1 serii lecz targają nią wątpliwości, niezdecydowanie i silne emocje które musi pogodzić z klanowym życiem. Cała historia dzieje się przed wydarzeniami ,,Ucieczki w dzicz" co jest kolejnym powodem dla którego warto sięgnąć po tę książkę - lepsze poznanie bohaterów pierwszej serii i sytuacja w klanie pioruna przed przybyciem Rdzawego. Nie uważam żeby dla tej książki istniało ograniczenie wiekowe bo każdy powinien znaleźć w niej jakąś część siebie nie ważne czy w zakręconym kocięciu, zmęczonym życiem uczniu, ambitnym wojowniku czy zrzędliwym starszym. Książka zawiera też dużo imion dwuczłonowych dlatego uważam że nie warto starać się spamiętać imion postaci drugoplanowych bo to zupełnie nie jest później przydatne ;) ogółem super lektura zwłaszcza dla fanów Błękitnej Gwiazdy oraz osób które chcą wyjaśnień jej decyzji w pierwszej serii.

Oceniam niżej ze względu na rozbieżności w historii i częste mylenie nazw bohaterów. Sama historia jak na książkę młodzieżową jest warta przeczytania.

ciekawe polecam nie nudzilo mnie

ciekawe polecam nie nudzilo mnie

Moja ulubiona superedycja. Dużo się działo i nie było czasu na nudę, co zasługuje na duży plus. Nie brakowało tutaj również wzruszeń, bo jest to chyba jedyna książka z serii ,,Wojownicy" w której podczas czytania poleciała mi łezka. Książka warta polecenia nawet tym co nie czytali całej serii.

Piękna historia i bardzo rozbudowana podoba mi się jej relacja z Dębowym sercem! 💗💗 Polecam najbardziej dla fanów Błękitnej Gwiazdy!

Tak jak podejrzewam każda książka tej autorki opisująca dzieje jednego kota ( a na swoim koncie mam takich już dwie) robi fajnie i ciekawie. Szkoda mi postaci jaka była Błękitna Gwiazda. Jednak bardzo mi się podoba że pochylili się tylko nad tematem „postradanie zmysłów” przez nią porze końcem żywota. Bardzo ładnie to wytłumaczyło jej trudne życie pełne wyrzeczeń i ciężkich wyborów.

Naprawdę warto przeczytać tę książkę. Błekitna gwiazda dzięki niej staje się zupełnie nowym kotem. Polecam!

• Wojownicy

Erin Hunter Przepowiednia Błękitnej Gwiazdy. Wojownicy. Superedycja 2 Zobacz więcej