Kto się boi Karola Darwina? Feminizm wobec teorii ewolucji

Griet Vandermassen Wydawnictwo: CiS nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Who's Afraid of Charles Darwin?: Debating Feminism and Evolutionary Theory
CiS
ewolucja Darwin feminizm
Who's Afraid of Charles Darwin?: Debating Feminism and Evolutionary Theory
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
ewolucja Darwin feminizm

Bardzo dobra książka. Rzeczowa argumentacja. Niestety polski przekład zawiera trochę błędów edytorskich. Pozycja obowiązkowa zarówno dla zwolenników, jak i przeciwników tzw. konstruktywizmu społecznego.

Książka jest dość wartościowa. Po pierwsze w dość prosty sposób wyjaśnia na czym polega dobór płciowy i na czym polega w praktyce praca naukowców. Po drugie opisuje najważniejsze różnice płciowe i wyjaśnia ich źródła. Po trzecie wskazuje na hosztaplerstwa humanistów w tym szczególnie związanych z gender studies.

W efekcie uczy krytycznego myślenia i ze względu na lewicowe...

Książkę polecam szczególnie feministom i antyfeministą.

Na półkach: , , , , ,

„Kto się boi Karola Darwina? Feminizm wobec teorii ewolucji” to dla mnie, obok „Epoki człowieka”, najbardziej odkrywcza na poziomie nowych idei, i przez to niezwykle inspirująca, pozycja roku 2018. Obie książki to duży ładunek ważnych i nierozwiązanych problemów społecznych z ciekawie wplecionym opisem nauki w działaniu.

Vandermassen za główny cel pracy, postawiła sobie...

• Biologia
  • Naukowe i popularnonaukowe różne