Dokąd idziemy, kiedy znikamy?

Madalena MatosoIsabel Minhos Martins Wydawnictwo: Wydawnictwo Kinderkulka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Para Onde Vamos Quando Desaparecemos?
Joanna Kuhn
Wydawnictwo Kinderkulka
picturebook książka o śmierci książka o odchodzeniu śmierć książka obrazków literatura dziecięca literatura portugalska
Para Onde Vamos Quando Desaparecemos?
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Joanna Kuhn

Książka przedziwna (i ostatnia strona jakoś do mnie nie trafia), ale synek (lat 4 z hakiem) czyta chętnie i sam prosi, by po nią sięgać - temat go interesuje po tym, jak niestety musieliśmy uśpić kota. Rysunki mocno schematyczne i na niektórych stronach trudno mi znaleźć związek między nimi a tekstem, ale najważniejszy jest zawsze "test dziecka".

Mądra, ciepła, pogodna książka. W bezpretensjonalny sposób pomaga oswoić smutek, "ugryźć" temat śmierci tak, by ów nie przyciskał psychicznie kamieniem. Rzekłabym, że lekturę polecałabym niejednemu dorosłemu, nie tylko dziecku.

książka o przemijaniu, grafika dość oszczędna, tekst trochę abstrakcyjny, raczej dla starszych dzieci, są lepsze pozycje poruszające tą tematykę

Zapytaj świat, co będzie potem
Wiek 5+

Isabel Minhós Martins zna sekret pisania o „dorosłych“ sprawach dla kilkuletnich czytelników. Po tym jak w tomiku „Przejścia nie ma!” tłumaczyła na czym polega despotyzm, bunt i wolność, tym razem bierze na warsztat temat jeszcze trudniejszy, bo mierzy się z pytaniem, które przecież każdy, również mały człowiek, zaczyna sobie kiedyś...

www.blogzaczytanejmamy.com
zaczytana.mama_books
Książka „Dokąd idziemy, kiedy znikamy?”
Autor Madalena Matoso, Isabel Minhos Martins
Tłumaczenie Joanna Kuhn
Wydawnictwo Kinderkulka
Data Premiery 08.10.2018 r.
Oprawa twarda
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Ocena Ogólna bardzo przyjemna
Kategoria wiekowa 3+
O Książce
Każdy mówi co innego o miejscu, do którego...

• Dla szkrabów
  • 2018
  • Kupić prywatnie
  • Bajki
  • Dziecięce
  • ŚMIERĆ
  • TABOO

Dodaj cytat z książki Dokąd idziemy, kiedy znikamy?