Fatalna czarownica

Patronat LC
Jill Murphy Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Fatalna czarownica (tom 1) literatura dziecięca
The Worst Witch
Michał Zacharzewski
Wydawnictwo RM
The Worst Witch
Fatalna czarownica (tom 1)
literatura dziecięca
Michał Zacharzewski

Mildred Hubble to z pozoru dziewczyna jakich wiele. Z pozoru, bowiem jest to uczennica Akademii Czarów Panny Cackle. Jednak to nie fakt iż jest ona czarownicą jest najbardziej niezwykłą z jej cech. Mildred ma niewyobrażalnego wręcz pecha, a co za tym idzie mnóstwo kłopotów! Zapraszam do zapoznania się z pierwszym tomem przygód ,,Fatalnej czarownicy”!

Akademia Czarów Panny...

Na półkach: , , , , ,

Myśle, że dla młodych dziewczynek ta książka będzie odpowiednia. Ładnie przedstawia problemy szkolne, które mogą spotkać każdego. Ja jestem na tą książkę za stara, ale młodsze czytelniczki powinny się wciągnąć w tą serię. Łatwa i szybka w odbiorze. Może czasami za łatwa.

"Fatalna Czarownica" nie jest fatalna, ale bardzo dobra i tego się trzymajmy. Może nie ujęła mnie jakoś... hmmm niesamowicie, ale polubiłam główną bohaterkę. Dlaczego? Bo mogłam się z nią utożsamić. Tak, tak! Ja, zdecydowanie już nie dzieciak, potrafiłam się utożsamić z tą pierwszoklasistką, która czego się dotknęła - psuła.
Oczywiście, jak na bajkę przystało, tutaj...

"Fatalna czarownica" to pierwsza z cyklu książek o Małej czarownicy. Według mnie to taki Harry Potter w wersji dla dziewczyn 😀. Z niecierpliwością czekałam na paczuszkę od wydawnictwa RM z podarowaną nam książką. Moje czekanie się opłaciło 😉.

Akcja książki "Fatalna czarownica" toczy się w szkole dla czarownic, zdaniem bohaterki jest ona strasznie ponura, szara i pozbawiona...

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Już samo uczęszczanie do szkoły jest dla uczniów niejednokrotnie wielkim wyzwaniem. Sprawdziany, ćwiczenia, nauczyciele wymagający wyjątkowych efektów no i koleżanki, koledzy, nie zawsze miło traktujący rówieśników. Czasem trafią się głupie żarty, czasem złośliwości, chociaż są oczywiście i prawdziwe przyjaźnie oraz wzajemna pomoc.
A kiedy...

Dyskusje

• Fantastyka
  • Dziecięce
  • Wypożyczone z biblioteki
  • 1aa) Książki do kupienia
  • Serie
  • Chcę przeczytać, już ją mam

Dodaj cytat z książki Fatalna czarownica