Jesień

Jan Tomkowski Wydawnictwo: Arkady literatura piękna
Arkady
literatura piękna
2018-01-01

Tytułowa jesień to pojemne słowo w tej powieści.
Punkt wyjścia do rozważań – jesień życia, schyłek epoki ludzkości, zmierzch cywilizacji ziemskiej i wreszcie prozaiczna pora roku, w której dzieje się akcja. Też przemijająca. Jak życie bezimiennego, głównego bohatera a zarazem narratora. Uważnego obserwatora otoczenia, któremu wszystko jedno, co się stanie z nim i ze...

• Ze znakiem zapytania

Dodaj cytat z książki Jesień