Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.47 zł

Tadeusz Kotz Wydawnictwo: Bellona biografia, autobiografia, pamiętnik
Bellona
biografia, autobiografia, pamiętnik
2018-08-23

Książka bardzo konkretna i treściwa, a mimo to bardzo osobista. Czuć, że autor opowiada historię, którą przeżył a nie tylko obserwował. Skromność autora w mówieniu o wielkich czynach sprawia, że mimo języka zamkniętego w ściśle określonych ramach, daje odczuć jego prywatne emocje.

Książka jest bardziej autobiografią autora niż opisem historii i działań dywizjonu. W książce jest bardzo mało informacji o słynnym dywizjonie - jak dla mnie jest tam tylko informacja że w 1943 roku autor został dowódcą dywizjonu . Książka jest bardziej opisem całkiem ciekawych wspomnień autora , jest mało dat , dużo akcji i prez to przyjemnie się ją czyta :)

"303 mój dywizjon" to wspomnienia jednego z pilotów biorących udział w walkach obronnych Polski w roku 1939, a później w walkach powietrznych z niemieckimi lotnikami już pod dowództwem angielskim.
Książka jest pisana zwięzłym, prostym językiem, przywodzi na myśl wojskowe meldunki, krótki rozdziały i duża czcionka "przyspieszają" czytanie, ale pozycja ta nie jest pozbawiona...

Kolejne z wspomnień pilota dywizjonu 303 trafiają w ręce czytelników. W odróżnieniu od znanych od dawna książek Skalskiego czy Urbanowicza mamy tu bardzo dziennikowy zapis wydarzeń i wspomnień. Brak upiększeń, opisów emocji czy dygresji od głównego wątku jakim była historia jego latania w czasie wojny. Autor skupił się na faktach, uczucia są tylko wspomniane przez co...

Wojenne wspomnienia weterana lotnictwa angielskiego - Tadeusza Koca. Swoje koleje życiowe opisuje w sposób szczegółowy i barwny. Od najmłodszych lat chciał być pilotem i swoje marzenie spełnił. Przed II wojna światową latał w Polsce, a później oddelegowano go do Anglii, gdzie służył w wielu dywizjonach, m.in. w słynnym na całym świecie dywizjonie 303.

• 2019
  • II wojna światowa