Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 18.90 zł

Umrzeć, a potem wskoczyć na konia

David Bosc Wydawnictwo: Noir sur Blanc literatura piękna
Mourir et puis sauter sur son cheval
Noir sur Blanc
Mourir et puis sauter sur son cheval
literatura piękna
Anna Wasilewska

"Strachowi, który paralizuje rodzaj ludzki, strachowi, który sprawia, że stajemy się twardzi i nietrwali jak szkło. trzeba przeciwstawić siłę słabości; zawsze ulegać temu, co ciśnie, waży, dziurawi, niewoli, zatapia, poskramiając, zmieniając kształt, rozwadniając, rozpraszając."

To taka mała próbka stylu i kliamtu, panującego w tej króciutkie powieści.
Nie dla każdego.
W...

Uczucia po przeczytaniu są same rozkoszne.. CHOCIAŻ Sonia kończy (i zaczyna) tragicznie-romantycznie to wypada zasmucić się raz, czy dwa..
ale jak nie poczujesz tej chęci wolności wielkiej, którą ona miała to świat już wyżarł z Ciebie resztki życia i możesz wtedy długo się smucić i zastanowić się bardzo "KIEDY ŻYCIE PRZESTANIE TOCZYĆ SIĘ GDZIE INDZIEJ"?

Tak mógłby wyglądać monolog ojca z "Ptaków" Bruno Schulza.

Recenzja:

„Umrzeć, a potem wskoczyć na konia” to fikcyjny dziennik młodej, utalentowanej malarki, Soni Araquistain, która w 1945 roku popełniła spektakularne samobójstwo. Z fragmentarycznych dokumentów, artykułów i bardziej domysłów niż faktów autor stworzył przejmującą opowieść, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Kim była Sonia Araquistain? Przyznam, że nie wiedziałam,...

• 2019
  • 1MUSTHAF
  • Zagraniczna
  • Nowości
  • -0- aNOWOŚCI 2018
  • Współpraca z Oficyną Wydawniczą NOIR SUR BLANC
  • Literatura francuska

Dodaj cytat z książki Umrzeć, a potem wskoczyć na konia